Votroci získali na hřišti Táborska bod za bezbrankovou remízu

zdroj: www.fchk.cz
Svoje první vystoupení ve Fotbalové národní lize absolvovali Votroci v Sezimově Ústí proti domácímu týmu FC MAS Táborsko. Přímo za tropického počasí, kdy teploměr ve stínu ukazoval 37°C, přivedl na hrací plochu jako kapitán Pavel Krmaš. V ofenzivě dostal přednost David Vaněček před nejlepším střelce přípravy Janem Pázlerem a do branky se postavil Radim Ottmar.V úvodu utkání se obě mužstva spíše oťukávala a ani jedno z nich se nepouštělo do zvýšené aktivity. Vzrušení tak přinesl po čtvrthodině dvakrát David Vaněček, který nejprve využil špatného odhadu jednoho z obránců Táborska a poměrně lehce se dostal do soupeřova vápna. Následující centr však soupeř odvrátil do bezpečí. V druhém případě si David dobře přikryl míč, který postrčil na Petra Schwarze, jehož následnou střelu Toma lapil do koše. Ovšem stoprocentní příležitost měl Schwarz ve dvacáté minutě, když si naběhl na úrovni malého vápna na přízemní centr Mareše, ale v poslední chvíli mu míč přeskočil nastavenou kopačku.V těchto chvílích jako by se roztrhl pytel s příležitostmi. V podstatě z protiútoku šli domácí do přečíslení dva proti Martinovi Noskovi, ale nastalou situaci špatně vyhodnotili a Votroci se ubránili odkopnutím míče na roh. Z něho přišla z nastalého protiútoku opět šance hostí, když po své pravé straně pláchl Igor Súkenník, ve vápně míč zasekl a předložil naběhnutému Trubačovi. Jeho levačka však rozvlnila pouze boční síť branky Táborska.Hradec měl v polovině úvodního dějství míč více na svých kopačkách a domácí hrozili spíše z brejků, jako například ve třicáté minutě Aleš Nešický, který si zpracoval dlouhou přihrávku a nebezpečně vystřelil z velkého vápna. Radim Ottmar však byl na místě a míč pohodlně lapil. Další zapeklitá situace přišla o chvilku později, když měli domácí možnost zahrání přímého kopu z hranice vápna, ale Džafič z příjemné vzdálenosti mířil vysoko nad.V úvodu druhého poločasu se domácí nastěhovali na polovinu hradeckých hráčů. K dispozici také měli několik standardních situací, které však vždy spolehlivě hostující obrana, včele s Krmašem, odvrátila. Všem příznivcům černobílých barev také zatrnulo při špatné rozehrávce Petra Schwarze, který namazal dvojici domácích hráčů. Ti se sami řítili na osamoceného Holeše. Hradecký bek však vše ustál a velkou příležitost domácím hráčům přerušil v samotném zárodku.

Velmi dobrá šance na straně Hradeckých byla k vidění v 65. minutě. Dobře a s chutí hrající Holeš se na středu hřiště zbavil Hanzlíka, nacentroval na hranici pokutového území, kde si nejvýše vyskočil Vaněček. Jeho prudká hlavička však skončila několik centimetrů nad brankou gólmana Tomy. Na druhé straně se hlavičkou prosazoval také domácí Javorek, jenže v hradecké brance stála jistota v podobě Ottmara.

V těchto fázích utkání, tedy okolo sedmdesáté minuty utkání, se hra přelévala ze strany na stranu, jakoby nikomu z aktérů zápasu nevadilo úmorné horko. Dobrou příležitost měl na hradecké straně Súkenník, jehož střelu zboku vytěsnil domácí brankář na roh. Na straně Táborska pak mohl postupovat na hradeckou branku Javorek, který se však nastalé situace doslova zalekl a míč skončil u rohového praporku, namísto ohrožení branky Votroků.

Potlesk na otevřené scéně přišel pět minut před koncem utkání po „voleji“ střídajícího Sladkého. Jeho jedovku jen s obtížemi hradecký Ottmar vyrazil na rohový kop. I přes to, že se v závěru hrálo téměř vabank, branka z nastalých situací nepadla. Na úvod soutěže tak Votroci berou bod za bezbrankovou remízu na půdě nebezpečného Táborska.

FC MAS Táborsko – FC Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Váňa – Koval, Myška. ŽK: 48. Hanzlík – 46. Krmaš. Počet diváků: 749.

Sestavy: FC MAS Táborsko: Toma – Ciferský, Mráz, Hovorka, Hanzlík – Nešický, Šiml (79. Sladký), Džafić, Ciku (79. Kočí), Javorek – Strnad (59. Presl).
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek, Mareš – Černý, Schwarz (59. Zorvan) – Malinský, Trubač (86. Janoušek), Súkenník (78. Pázler) – Vaněček.

image-(5)image

 

Přidej komentář jako první k "Votroci získali na hřišti Táborska bod za bezbrankovou remízu"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*