28.ročníu Běhu městem v Hradci Králové

Rok uběhl jako voda a zase se blíží státní svátek 17. listopadu, kdy se koná tradiční Běh městem Hradec Králové. Pořadatelem je hradecká TJ Liga 100 za přispění magistrátu města.O pravidelném zařazení do sportovního kalendáře svědčí konání již 28. ročníku. Centrem konání je Základní škola Josefa Gočára, ulice V Lipkách.

Žactvo startuje od 10 hodin, hlavní závod zahájí ve 12 hodin. Přihlášky nejpozději 30 minut před startem příslušné kategorie. Žactvo a mládež neplatí startovné. Žactvo běží jeden až tři okruhy na hřišti, mládež jeden nebo dva okruhy na silnici ve vzdálenostech 800 až 1800 metrů.

Vyhlášení výsledků a odměnění žákovských a mládežnických kategorií čestnými cenami proběhne po dokončení běhů těchto kategorií.

Dospělí se přihlašují on-line přes internet na webu http://sport-reg.cz/registrace (závod 445). Závodník obdrží při prezentaci startovní číslo s čipem, které je po doběhnutí nutné vrátit. Předem přihlášení dospělí platí startovné 50 korun, přihlášení v den závodu pak 100 korun.

Kategorie dospělých jsou po deseti letech až po muže 75 let a starší, ženy do 55 let a starší. Všechny kategorie dospělých běží společně pět okruhů po silnici kolem Sanusu, na most pod soutokem, podél řeky Labe k Pedagogické fakultě, k Základní škole, kde probíhají místem startu a cílem. Celková vzdálenost je 9700 metrů.

Po doběhu budou vyhlášeni umístění na prvním až třetím místě v kategorii. Dále vyhlášeni a odměněni nejvzdálenější a nejstarší muž a žena.

Potom bude přistoupeno k vyhlášení předních umístěných ve Velké ceně východních Čech v bězích a to na prvním až pátém místě v kategorii a v absolutním pořadí. Na závěr proběhne oblíbená tombola. 

zdroj text: Denik.cz

 

 

 

Přidej komentář jako první k "28.ročníu Běhu městem v Hradci Králové"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*