Antonín Honejsek: ,,Nedokázali jsme proměnit šance“

Hokejisté hradeckého Mountfieldu nedokázali ani na další pokus přivézt z Brna žádný extraligový bod. Herně se jim sice utkání vcelku vydařilo, ale litovat mohou především několika zahozených brankových příležitostí. Jednu z nich měl v začátku také útočník Antonín Honejsek, který utkání popisuje v následujícím rozhovoru.

Kometu jste v první třetině hodně přehrávali, překvapilo vás to?

Na domácích hráčích byla znát velká nervozita, šlo jim o hodně. Já ty kluky znám, vím jak dovedou zahrát a některé jsem ani nepoznával. Čekali jsme, že na nás vletí a soustředili jsme se na ten začátek.

Začátek zápasu se vám skutečně povedl, chyběla tomu pouze vstřelená branka?

Bylo tomu tak. Bohužel jsme nedokázali žádnou z šancí proměnit a to se pak ukázalo jako klíčové. Herně se nám toho vytknout moc nedalo, ale když neproměníme šance, je to těžké.

Sám jste měl na holi vedoucí branku. Jak byste popsal situaci?

Po nějakých odrazech se ke mně dostal kotouč a ocitl jsem se sám před Markem Čiliakem. Bohužel se mi střela moc nepovedla. Mířil jsem na lapačku, ale trefil jsem mu to přímo do ní. Marek nemusel udělat ani nijak extra těžký zákrok. Navíc ho ten jeho povedený začátek nastartoval k extra dobrému výkonu.

Byl tedy Marek Čiliak hlavním jmenovatelem výhry Komety?

Naprosto jednoznačně, jelikož Kometa v dnešním zápase rozhodně nebyla lepším týmem. Byla však efektivnější v koncovce a nám vše Marek pochytal a ten jeho individuální výkon rozhodl.

Váš tým má problémy se zápasy po přestávce, ale dnes to herně špatné rozhodně nebylo že?

Ten výsledek je pro nás krutý, herně to špatné nebylo. Ale zase bych se vrátil k té naší koncovce a takovém tom nedůrazu před brankou. Bohužel se nám ani nedaří dostat na branku ty kotouče od modré čáry a pak se prodrat k nějakým dorážkám. Z toho padají v dnešním hokeji branky a v naší hře to scházelo.

Kometa dokázala vstřelit vedoucí branku, bylo to klíčové?

Ale asi jo. Samozřejmě bylo dost času na to vyrovnat, ale i na Kometě bylo vidět, že je ta branka uklidnila a druhou půlku zápasu předvedla lepší hokej než v tom úvodu. 

Do Hradce jste přišel z Komety, bylo to pro vás o to prestižnější utkání?

Před tím prvním zápasem proti Kometě jsem to bral prestižněji, teď už to takové nebylo. Dokonce ani žádné moc velké hecování s klukama z Komety nebylo. Byl to pro mě normální utkání. Já navíc na Kometu vzpomínám v dobrém a přeju tady klukům, aby si zahráli play-off.

Vy jste se vrátil do sestavy po nemoci. Jak se cítíte po fyzické stránce?

Prošel jsem si nějakou chřipkou, ale docela to šlo. Samozřejmě mě mrzí, že jsem se vrátil a hned jsme prohráli a nedokázali tak navázat na ten super víkend před pauzou, kde jsme porazili Liberec i Spartu. 

Po příchodu do Hradce jste dlouho hledal své místo v sestavě. Cítíte, že už máte svou roli v týmu?

Hodně mě potěšilo, že mě trenér po nemoci zařadil zpátky tam, kde jsem hrál. Strašně mě mrzí, že mu tu důvěru neoplácím produktivitou. Vím, že se ode mě čekají góly, ale trápím se střelecky. Rád bych naříkal třeba na nějakou střeleckou smůlu, ale letos to tak necítím. Sám vím, že ty střely mi neletí tak jak by měly. Čeká mě na tom v létě hodně práce, abych se vrátil na tu svou střeleckou úroveň, jakou bych měl mít.

Do konce základní části zbývá sedm kol, sledujete pečlivě tabulku?

Rozhodně to sledujeme a víme jak si vedeme a co chceme uhrát. Náš cíl je jednoznačně první čtyřka a začínat play – off doma, kde se nám s podporou fanoušků hodně daří.

Přidej komentář jako první k "Antonín Honejsek: ,,Nedokázali jsme proměnit šance“"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*