Boleslav už není Výborná. Hradec se proti ní chce vrátit na vítěznou vlnu

Dlouhá léta museli v Mladé Boleslavi snášet posměšky, že zkratka BK znamená barážový klub. Toto se však v městě automobilů změnilo s nástupem klanu Výborných. Otec František, tituly ověnčený trenér, a syn David, pětinásobný mistr světa, nesli hlavní zásluhu na vzestupu Mladé Boleslavi. Klub se etabloval v extralize a pravidelně je počítán za černé koně soutěže. Vrcholem mladoboleslavského progresu bylo semifinále 2016. Ovšem od letošního ročníku už Výborní u týmu nepůsobí. Jak si nová Mladá Boleslav povede pod Bílou věží, se můžete přesvědčit v neděli od 17:00.

Mountfield HK – BK Mladá Boleslav, neděle 17:00: ON-LINE

Hradec sice nepřerušil negativní sérii ve Zlíně a odvezl si jen bod, fanoušky však mohl těšit alespoň skvělý výkon Patrika Rybára, který se do branky Mountfieldu letos postavil poprvé a hned si střihl 65 minut a nájezdy k tomu. „Zlín je velmi nepříjemný soupeř, hlavně doma. Chtěli jsme zvítězit, bohužel se nám to nepovedlo, což mě mrzí. Ale prezentovali jsme se lépe než v posledních zápasech, to je pro nás takové plus,“ tvrdí slovenský gólman.

Jak se hrdina loňského ročníku cítil na ledě? „Katastrofálně. Chybí mi fyzička, mám toho za sebou opravdu málo a potřebuji ještě víc času. Ale dostal jsem jenom jeden gól, chytalo se mi dobře,“ hlásí strážce hradecké svatyně.

Mountfield jede zatím na vlnách, tři porážky, poté tři výhry, nyní opět dvě porážky. „Samozřejmě nás to mrzí, v našem týmu nechce nikdo prohrát. Musíme se zocelit, udělat partu, která to zvedne, aby se nám dařilo. Extraliga je hodně vyrovnaná, každý zápas je těžký. Musíme se semknout a doufat, že to půjde,“ velí brankář. Ve Zlíně je to vždy náročná šichta, půjde v neděli o podobně bojovný zápas? „Samozřejmě, výhoda je, že hrajeme doma. Musíme si vyčistit hlavy a dobře se připravit,“ je si vědom hradecký gólman.

Středočechy posílil nově Petr Holík, speciálně na tohoto hráče se ale Mountfield připravovat nebude. „Trenéři nám pokaždé ukáží hru soupeře. Přesilovky, oslabení, místa, odkud nejvíce skórují. Všechno to vidíme, takže je třeba si to uložit do hlavy a předvést to na ledě. Snažit se odevzdat maximum, abychom vyhráli. Nemyslím, že bychom se soustředili jen na jednoho hráče. Celý tým tvoří hráče, ne hráč tým,“ uzavírá gólman pověstný stoickým klidem.

Nová éra se syny slavných otců

Jak již zaznělo v úvodu, velké změny se v Mladé Boleslavi udály ve vedení. Na pozici sportovního manažera skončil po jedné sezóně David Výborný, nahradil ho Luděk Bukač mladší. Střídačku se po úspěšných letech rozhodl opustit František Výborný, který nově plní roli konzultanta. Novým koučem se stal Patrik Augusta, který má k ruce dvojici Viktor Ujčík – Boris Žabka.

Také v hráčském kádru došlo k rozsáhlým změnám. Z klubu odešlo celkem 13 hráčů. Mezi ně patří mimo jiné obránci Marek Trončinský, Jiří Kučný nebo Tomáš Voráček, který zamířil do KHL. Boleslav se také rozloučila s náhradními brankáři Halászem a Lukášem. Z odcházejících útočníků jmenujme Tomáše Pospíšila nebo Petra Vampolu.

Mezi posilami hradecké fanoušky zaujme především Tomáš Knotek, který posílil Bruslařský klub po čtyřech letech strávených pod Bílou věží. Z Liberce přišel Jakub Valský, z Plzně na hostování Martin Procházka. Do obrany přišel exzlínský Oldrich Kotvan, po jeho zranění si Mladoboleslavští vypůjčili ještě Vladimíra Emingera ze Sparty. Nejčerstvějším úlovkem je centr Petr Holík, který předčasně ukončil angažmá v KHL a hned se gólově uvedl proti Litvínovu.

Vzájemné bitvy jsou vždy vyrovnané

Poslední zápasy Ml. Boleslavi
Ml. Boleslav – Pardubice 4:2
Liberec – Ml. Boleslav 3:1
Ml. Boleslav – Plzeň 2:3p
Vítkovice – Ml. Boleslav 3:2sn
Ml. Boleslav – Litvínov 2:0

Zápasy proti Mladé Boleslavi téměř pravidelně přinášejí těsné výsledky, 60 minut tak často nestačí k určení vítěze. Z 18 vzájemných zápasů v extralize se prodlužovalo hned 8. V těchto případech bývají úspěšnější Středočeši, kteří dokázali na svou stranu překlopit 6 takovýchto střetů. V deseti utkáních, která se rozhodla v základní hrací době, je naopak úspěšnější Mountfield se šesti výhrami. Vyrovnanou bilanci dokládá i skóre 53:52 ve prospěch Hradce.

Stejně tak jsou velmi vyrovnané i všechny letošní zápasy Mladé Boleslavi, kdy vítězný a poražený tým dělily maximálně dvě branky. Z osmi střetů letos Středočeši vyhráli třikrát,avšak z pěti proher se hned třikrát nerozhodlo v základní hrací době, čili si z nich Bruslaři odnesli tři body. Celkově to dává 12 bodů, které je aktuálně řadí na 7. místo extraligové tabulky.

Přehled loňských vzájemných zápasů

kolo datum domácí hosté
1. pá 9.9.2016 Mountfield HK Ml. Boleslav 4:5p (3:1, 1:2, 0:1 – 0:1)   
14. pá 21.10.2016 Ml. Boleslav Mountfield HK 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)   
27. ne 4.12.2016 Mountfield HK Ml. Boleslav 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)   
40. pá 20.1.2017 Ml. Boleslav Mountfield HK 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)   

Vstupenky na utkání stále v prodeji

Hradečtí hokejisté budou i proti Mladé Boleslavi spoléhat na vydatnou podporu svých fanoušků! Lístky na utkání jsou stále k dispozici skrze on-line aplikaci na webu klubu,a to až do nedělního poledne. Pokladny ČPP Arény se v neděli otevírají ve 13:00 a vstupenku je na nich možno zakoupit i po zahájení duelu. Přijďte podpořit Východočechy v boji o další ligové body!

Zdroj: Mounfield HK

Přidej komentář jako první k "Boleslav už není Výborná. Hradec se proti ní chce vrátit na vítěznou vlnu"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*