Boleslav v Hradci opět vyhrála v nájezdech

V úterý se v hradecké Fortuna aréně odehráli již osmačtyřicáté extraligové kolo. Domácí hokejisté přivítali Mladou Boleslav a hájili pozici v elitní čtyřce. Nápomocna jim v tomto úkolu měla být i dvojice zkušených obránců Vydarený – Frühauf, která se vrátila po zranění.

Začátek utkání byl ze strany domácího celku hodně vlažný a prvních deset minut se na kotouči držela zejména Boleslav. Žádnou větší příležitost si však hosté nevypracovali a do vedení tak mohl jít Hradec. Jenže pěkná střela Červeného se zastavila o levou tyčku branky Davida Ritticha. A tak první branku dala Boleslav, když dobře sehrála přečíslení dva na jednoho. Zkušený David Výborný našel najetého RICHARDA JARŮŠKA a ten překonal bezmocného Kacetla – 0:1. Odpověď domácích přišla prakticky hned. Nejlepší domácí řada Briana Ihnačáka zavřela hosty a odražený kotouč si našel ANTONÍN HONEJSEK a poslal jej do odkryté branky – 1:1. ¨

Druhá třetina to byl jeden velký souboj domácích útočníků s výborně chytajícím Rittichem. Ten měl na své straně i paní Štěstěnu, když mu stejně jako v první třetině pomohla branková konstrukce, tentokrát po střele Ihnačáka. Ve druhé třetině se skóre nezměnilo a do třetí třetiny se tak šlo za stavu 1:1.

Třetí třetina se nesla v duchu té druhé, ale domácím se stále nedařilo vstřelit branku. V polovině třetiny se tak potvrdilo otřepané nedáš – dostaneš. TOMÁŠ KLIMENTA vložil hůl do nahození Lence a Kacetl byl bez šance – 1:2. Následně dostala Boleslav výhodu přesilové hry, když Hradec již po několikáté v sezóně špatně střídal, ale pojišťující branka nedala. Hradec vrhl všechny síly do útoku a konečně se k němu přiklonilo střelecké štěstí. To když RUDOLF ČERVENÝ doslova dostrkal černý nesmysl za Ritticha – 2:2. Poslední tři minuty už pak žádnou změnu skóre nepřineslo a tak se potřetí ve vzájemných duelech letošní sezóny šlo prodlužovat.

V něm Hradec hrál přesilovou hru a vytvořil se několik šancí a jednu velkou tutovku. Tu však Tomáš Mertl trestuhodně neproměnil a utkání tak dospělo do samostatných nájezdů. V nich se z domácí strany prosadil pouze Jaroslav Bednář a to nestačilo. V poslední sérii nejprve vyrovnal Jakub Klepiš a v páté sérii pak rozhodl o druhém bodu pro hosty LUKÁŠ PABIŠKA – 2:3.

Situace v tabulce kolem čtvrtého místa se tedy patřičně zamotala a hokejisté Mountfieldu si právo začínat čtvrtfinále doma, musí ještě tvrdě vybojovat.

Přidej komentář jako první k "Boleslav v Hradci opět vyhrála v nájezdech"