Bravo, Lvice jsou ve finále!

Sokol ZVUS Hradec Králové – Valosun KP Brno 82:75 (18:21, 40:47, 60:56)

Tak tohle se povedlo, Hradecké Lvice si zahrají finále poháru. Rozhodla o tom výhra v semifinále proti Valosunu Brno v poměru 82:75. Utkání se rozhodně nevyvíjelo podle představ Lvic, ale ve druhém poločase dokázaly zabrat, zlepšit obranu a Valosun již neměl odpověď. Na Lvice tak čeká v pondělí od 20:00 finále proti vítězi duelu mezi domácím týmem z Karlových Varů a Nymburkem.

Začátek semifinálového utkání nabídl divákům v karlovarské hale pohledný basketbal, kde jasně dominovaly útoky nad obranami. Zejména Hradecké Lvice měly problém s bráněním a na svoje poměry inkasovaly vysoký počet bodů v prvním poločase (47). Brněnský tým táhla zejména Veronika Vlková, která v této části dala čtrnáct bodů, včetně dvou trojek. Právě trojková střelba, vždy velká zbraň Lvic se svěřenkyním Romany Ptáčkové vůbec nedařila, když z devíti pokusů propadla obroučkou pouze jediná. Prakticky celý poločas byl Valosun Brno v mírném vedení. Nejvíce vedl o devět bodů a nakonec vyhrál první poločas sedmibodovým rozdílem 47:40. Lvice se dokázaly dvakrát dotáhnout na rozdíl tří bodů, ale jednou je o možné vyrovnání připravil nepřesný výrok rozhodčího, podruhé střela z tříbodové vzdálenosti nenašla svůj cíl.

V začátku druhého poločasu se odehrál klíčový okamžik zápasu. Brněnská rozehrávačka Kateřina Sedláková si udělala svou čtvrtou osobní chybu a logicky šla na lavičku. Tohoto faktu Lvice dokonale využily a během chvíle otočily stav utkání ve svůj prospěch. Když se k nepřesnému útoku Valosunu přidala zlepšená obrana Lvic, nebylo se co divit, že Lvice vedly až o jedenáct bodů. Jediné co Lvice trápilo i ve druhém poločase byla trojková střelba, ale v konečném výsledku je trápit nemusela. Co se Lvicím podařilo udržet, byla kvalita na útočné polovině. Tam předvedly řadu pohledných kombinací, které nejčastěji zakončovala Josipa Bura, autorka devatenácti bodů. V závěru se ještě za tři trefila nejlepší střelkyně Valosunu Vlková, ale větší drama se nekonalo a Lvice si po výhře 82:75 zahrají finále!