Cenná výhra v Litoměřicích

Velmi důležité utkání sehráli Královští sokoli na půdě jednoho z favoritů skupiny A 1. ligy mužů – BK Slavoje Litoměřice v rámci 8. kola. Z Litoměřic vezou cenné vítězství 53:70. První čtvrtina byla bezpečně v rukou hostujících Královských sokolů. Vyhráli ji poměrem 8:21!! Začátek druhé části ale patřil domácímu Slavoji Litoměřice, když se ve druhé minutě přiblížil, po zbytečných ztrátách a nepřesné střelbě našeho celku, na rozdíl 4 bodů, 19:23. To bylo ze strany domácích na dlouhých 8 minut vše, další body zaznamenali až v poslední minutě prvního poločasu a do kabin odešla družstva za stavu 21:31. Ve 3. čtvrtině sokoli navýšili vedení na 34:51. V poslední části zápasu odskočili Královští sokoli až na dvacetibodový rozdíl, kteří dokázali domácí pouze zkorigovat na konečný stav 53:70. Velmi dobrý výkon podali především Sam Faifr 19 bodů z toho 3 x za 3b) a Peter Majerík, jeho 17 bodů, 9 doskoků a 2 asistence je slušným počinem před nadcházejícím domácím střetnutí proti rezervě USK Praha.

Sestava a body: Samuel Faifr 19, Peter Majerík 17, Ladislav Malý 9, Ondřej Peterka 8, Milan Jaroš 6, David Šírek 6, Libor Švandrlík 3, Tomáš Mahler 2, Michal Honzák a Luboš Lachman 0 bodů.                      Trojky: 3:5   Fauly: 22:15  Doskoky 36:43.

Trenér Peterka: „Hodně důležité vítězství. Litoměřice chtěly navíc odčinit porážku z minulého kola, kde nečekaně podlehly BC Vysočina. O důležitosti utkání hovoří nízké celkové skóre. Obě družstva věděla, že se hraje o „špici“ tabulky a tomu odpovídal počet ztrát na obou stranách i úspěšnost střelby. Byli jsme lepším celkem, máme vyrovnanější lavičku a díky tomu i možnost větší rotace hráčů. Vyhráli jsme zaslouženě a klukům děkuji.“