Češky doplatily na špatný začátek a ME začaly prohrou

České basketbalistky se v prvním zápase na domácím evropském šampionátu před zraky královéhradeckého publika trápily. Nad jejich síly byl celek Ukrajiny, který tam pokračuje ve spanilé jízdě, kterou začal už ve stoprocentní kvalifikaci.

Na Češky padla před vyprodanou arenou nervozita, alespoň se to tak zdálo ze začátku utkání. Obtížně proměňovaly střely i z vyložených pozic. Mo jim nepomohly ani trestné hody, kde se pohybovaly na hranici padesáti procent. První koš ze hry vsítily až po více jak šesti minutách hry.

I když vystřídala stěžejní hráčka Ukrajiny Iagupova, české Lvice na soupeře ztrácely. Nemohly najít recept na ukrajinskou defenzivu a naopak soupeřky trefovaly i těžké střely. Oproti domácímu výběru si byly schopné pomoci i střelbou za tři body, a tak manko Lvice nepříjemně narůstalo.

Ani poločasová přestávka na obrazu hry příliš nezměnila. Český tým probudil až příchod Lenky Bartákové, Češky začaly ještě více bojovat a stahovat svou ztrátu. Až na začátku poslední čtvrtiny trefila první českou trojku v zápase symbolicky kapitánka Kateřina Elhotová. V dobu byl rozdíl ve skóre 11 bodů, jenže pak se do české hry vrátily nepřesnosti.

Jiskřičku naděje vykřesala ještě Alena Hanušová, ale Češkám už zbývalo málo času, aby mohly pomýšlet na obrat. Výkon v posledních 15 minutách ale může být příslibem do zítřejšího vele důležitého zápasu s Maďarskem.

Ukrajina – Česká republika 59:47 (24:13; 42:23; 46:33)

Iagupova 21, Udodenko 10 (16 doskoků), Moss 7 – Vaughn 16, Hanušová a Vyoralová po 8, Elhotová Kat. 7, Burgrová a Záplatová po 4, Stejskalová, Elhotová Kar., Bartáková a Kulichová 0

TH: 15/13 – 12/6

Trojky: 6 – 1

Doskoky: 50 – 38

Zisky: 8 – 13

Ztráty: 23 – 17

Asistence: 14 – 15

Fauly: 20 – 19

Přidej komentář jako první k "Češky doplatily na špatný začátek a ME začaly prohrou"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*