Další bod. Během přesilovky Votroci srovnali

Hradečtí připisují již třetí remízu 1:1 v řadě. Početní výhodu dokázali Votroci využít pouze k vyrovnání. Poté, co se neujala žádná další šance skončil zápas dělbou bodů.

 

FC HRADEC KRÁLOVÉ

FC SLOVAN LIBEREC

1:1
0:1

Reportáž

Liberečtí začali aktivněji a odměny se dočkali v 10. minutě. Obrana Votroků nedokázala odvrátit míč do bezpečné vzdálenosti, z levé strany nacentroval do šestnáctky domácích Dominik Gembický a důrazný Michael Rabušic překonal Viléma Fendricha střelou do protipohybu.

O deset minut později se Votroci radovali z vyrovnávacího gólu, ale oslavy brzy ukončil VAR, který odhalil, že Jakub Klíma po standardce Jakuba Rady hlavičkoval v ofsajdu. Domácí se ale i po tomhle zklamání zvedli, v další šanci po centru Otto Urmy vystřelil Erik Prekop z voleje kousek vedle brány.

Ve 34. minutě byl rozhodčí Proske u obrazovky znovu, tentokrát si pořádně prohlédl zákrok Filipa Havelky na Adama Vlkanovu – a změnil verdikt ze žluté karty na červenou. Hradec hrál přesilovku. Během ní, na konci první půle měl velkou šanci Daniel Vašulín, jehož hlavičku po rohovém kopu jeden z obránců srazil mimo bránu.

Druhou půli zahájili Votroci velkým náporem, po jednom ze série rohových kopů trefil Pavel Dvořák tyč liberecké brány. Radovu střelu z hranice vápna zase dokázal zablokovat Jan Mikula.

Miroslavu Koubkovi vyšlo střídání – a domácí se dočkali vyrovnání. V 67. minutě se hlavou po rohovém kopu prosadil Jan Král, který byl na hřišti pět minut poté, co vystřídal Dvořáka.

Až do závěru zápasu Hradec tlačil, ale žádná z příležitostí nebyla využita a tak se v Mladé Boleslavi oba týmy podělily o bod.