Domácí výhra nad Slovankou MB

Druhé kolo BONVER ŽBL nabídlo měření sil mezi Sokolem ZVU STROJÍRNY Hradec Králové a Slovankou Mladá Boleslav. Lvice v minulém kole nestačily doma na favorizovaný ZVVZ USK Praha a prohrály 43:65. Napravit reputaci mohly dnes na domácí palubovce s boleslavským týmem.

Vstup do utkání vyšel Hradečankám na výbornou. V polovině čtvrté minuty svítil na ukazateli stav 8:0, když Tereza Kuthanová proměnila dva trestné hody. První úspěšný koš Slovanky padl až na konci 5. minuty. Oběma týmům se v první čtvrtině nedařila střelba a mnoho zbytečných ztrát na straně Slovanky. Na konci první periody svítil stav 17:11 pro Lvice. Vstup do další čtvrtiny se Lvicím povedl. Na začátku Lvice zvýšily svůj náskok na 24:11. V průběhu periody následovala velká krize domácích. Hradecké lvice se dopustily několika ztrát a neúspěšných pokusů. Slovanka zlepšila obranu, úspěšně střílela a šňůrou 20:4 strhla vedení 31:28 na svou stranu. Mezitím si trenérka domácích paní Ptáčková vybrala 2 oddechové časy. Konec poločasu patřil Lvicím. Ty nakonec šly do šaten za stavu 39:35.

Druhý poločas byl oproti prvnímu úplně jiný. Lvice dominovaly na palubovce a postupně navyšovaly náskok až na 15 bodů. Po trestných hodech Matulkové (na 51:60, z pohledu MB)  se hostující hráčky nadechovaly k jedné z posledních šancí na vyrovnání stavu. Proti tomu byla Katka Křížová, která svojí trojku zvýšila náskok Lvic. Do poslední čtvrtiny vstupovaly Lvice s čtrnáctibodovým náskokem. Ten postupně byl navyšován až na rozdíl 26 bodů. Za tohoto stavu si trenérka Lvic Romana Ptáčková dovolila poslat na hřiště Terezu Zítkovou, pro kterou to byla ligová premiéra v dresu áčka. V zápase dostaly příležitost všechny hráčky. Slovance se na konci zápasu podařilo snížit na konečných 91:75 pro domácí „strojařky“.

Lvice si tak připisují první výhru v letošní sezoně. V následujícím kole Sokol ZVU STROJÍRNY Hradec Králové zajíždí do Brna, kde je budou hostit místní Žabiny, které v prvním kole prohrály se Slavii Praha o bod a dnes vyhrály ve Strakonicích 60:50.

2. kolo | Středa 23.09.2015, 18:30 | Hala TJ Sokol Hradec Králové