Druhou kvalifikaci na Velkou pardubickou vybojoval Templář

Cena Města Pardubic II kvalifikace

 

Dalších sedm koní vybojovalo vstupenku do 126. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Úspěšně dokončili druhou ze čtyř kvalifikací na říjnový vrchol překážkové sezony. Memoriál mjr. Miloše Svobody nabídl dramatický doběh, ve kterém nejvíc sil ukázal devítiletý Templář s žokejem Josefem Bartošem.

Hnědáka připravuje trenér Antonín Novák, stejně jakoTer Milla. Ten si s Janem Odložilem došel pro třetí místo. Mezi Novákovy svěřence se vklínil Puntarenas s žokejem Lukášem Matuským v sedle. Desetiletému Puntarenasovi došly v cílové rovině síly, přesto Templářovi podlehl jen o krátkou hlavu. „Byl to poctivý dostih s dobrým tempem. Vím, že tam byly nějaké kolize, ale měl jsem dobrou pozici kolem pátého místa a vyhnul jsem se jim. Templář dobře skákal, jen jsem si hlídal špičku a potom vydržel až do konce,“ komentoval průběh dostihu žokej Josef Bartoš. Přiznal, že impuls k závěrečnému souboji dal právě slábnoucí Puntaneras. „Je příšerné vedro. Myslel jsem, že to bude Templářovi vadit, ale mýlil jsem se. Jemu tahle tvrdší půda vyhovovala,“ dodal Bartoš.

Od začátku udávali tempo dostihu Hipo Jape a třetí z květnové kvalifikace Hegnus, který ale tentokrát skončil na Malém Taxisově příkopu. Ve druhé části dostihu se diktování tempa ujal Puntaneras, který přivedl startovní pole až na travnatý ovál. Dotáhl se na něj Rabbit Hawk Wing s žokejem Josefem Váňou st., v cílové rovině se ale opět propadl do středu pole. V cíli tak dramatickou koncovku předvedli zmínění Templář, Puntaneras a Ter Mill, čtvrtý dokončil Reaper (ž. Jaroslav Myška), dále Hipo Jape (ž. Jiří Kousek),Amaragon (žk. Pavel Složil) a poslední, sedmou dotaci si vyběhl Rabbit Hawk Wing. „Pěkně jsem se svezl. Kůň je teprve sedm týdnů po operaci v tréninku. Myslím, že to budoucna je to kůň do Velké jako hrom,“ komentoval dostih Josef Váňa st.

Dostih dokončili také Sherardo, Nebrius, KlausUniverse of Gracie. Naopak se nedařilo loňskému vítězi Velké pardubické Ribelinovi, který ani třetí letošní start nedokončil. Nepodařilo se to ani pětici Jam Taki, Mlýn, Gauner Danon, Hegnus Sapfó.

V horkém letním počasí startovalo v osmi dostizích pětaosmdesát koní. Úvod dostihového dne obstaralaCena mezinárodního festivalu šachu a her Czech Open. Tři týdny staré vítězství zopakoval Jesmoon s žokejem Jaroslavem Myškou, a to opět stylem start-cíl.

Jistým výsledkem se představil hned v následujícím dostihu, Ceně za podpory SEED SERVICE, devítiletý hnědák Wild Danger. Krátce po startu se s žokejem Janem Kratochvílem usadili na čele startovního pole a už před sebe nikoho nepustili.

V „dvojkové“ Červnové cross country Válečníka kralovala osmiletá hnědka Ryana. I ona s přehledem zvítězila a do pardubické tabulky si připsala už sedmé zdejší vítězství. V sedle měla jezdce Martina Lišku.

Po dramatické koncovce čtvrtého dostihu dne, kvalifikačního Memoriálu mjr. Miloše Svobody, nastalo opět malé uklidnění v Ceně společnosti Synthesia a.s. S výrokem „lehce“ zvítězila pětiletá Izynka s amatérem Michalem Mikšovským. Byl to teprve druhý start Izynky na překážkách, poprvé se představila před měsícem, kdy si v Pardubicích doběhla pro třetí místo.

Ceně Komerční banky, handicapovém dostihu, diváci opět viděli napínavý doběh. O vítězství se „poprali“ po celý dostih aktivní Artistmontont s Nickem, jehož úspěch potvrdila až cílová kamera. V sedle měl žáka Pavla Složila.

V proutkách, Ceně za podpory Olympijského parku Pardubice 2016, zvítězil sedmiletý Adiutant. Do jeho sedla se místo žokeje Jaroslava Myšky vyhoupl Thomas Garner, který Adiutanta dovedl k třetímu překážkovému vítězství.

Závěrečný dostih přes proutěné překážky, Cena Dostihového spolku, odstartoval bez Hasana, který neabsolvoval zkušební skok. Ve zbývajícím sedmičlenném startovním poli si s dostihem nejlépe poradilSanto Cerro, který na překážkách startoval teprve podruhé ve své kariéře. Poprvé to zkusil před měsícem v italském Meranu, kde ale nedokončil. V sedle tohoto tříletého hnědáka byl Sertash Ferhanov.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=“37″ gal_title=“II Kvalifikace 2016-2″]

Přidej komentář jako první k "Druhou kvalifikaci na Velkou pardubickou vybojoval Templář"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*