ERA Basketball Nymburk školil Královské sokoly

Královští sokoli vs. ERA Basketball Nymburk
52:102 (14:27, 34:49, 42:84)

Po velké výhře s Pardubicemi se tým Královských sokolů dlouho neradoval. Přišel domácí zápas s tím nejtěžším ligovým soupeřem – mistrem z Nymburka. Utkání bylo velkou školou pro naše hráče, alespoň část zápasu udržet krok s tak zkušeným týmem, jako účastník evropských pohárů je. Bohužel prohra o celých 50 bodů ukazuje, že zápas byl doslova boj Davida s Goliášem.

Nymburk v posledním zápase KNBL nečekaně prohrál s USK Praha (po více než 90 výhrách v řadě) a v utkání s Královskými sokoly nehodlal připustit jakkoliv vyrovnaný boj. Již od začátku zápasu základní pětka vlétla na Královské sokoly svou rychlostí a zkušenou hrou. Vedení v zápase jsme si užívali pouze první dvě minuty. Pak už si vzal Nymburk taktovku zápasu a začal naše hráče školit. Výrazný náskok si vybudoval již v první čtvrtině (14:27), zejména zásluhou posledních tří minut, kdy naši tým nedal ani bod.

Ve druhé periodě ztráta Královských sokolů dál narůstala až k 26 bodům (17:43). Pak se ale naši hráči ještě vyburcovali k lepšímu výkonu a bod po bodu rozdíl stáhli na poločasový stav 34:49.

Ovšem druhá půle zápasu už nenechala nikoho na pochybách, který tým jde za výhrou – Královští sokoli zvládli za druhý poločas nastřádat pouhých 18 bodů. Konečný výsledek 52:102 je propastný.

V týmu Královských sokolů dostali šanci zahrát si všichni hráči, včetně těch nejmladších (Mráz s Chlumeckým), kteří alespoň nasbírali zkušenosti do dalších zápasů. Nyní následuje dvanáctidenní ligová reprezentační pauza, po které se Královští sokoli utkají, věříme že vítězně, s BK Olomoucko (čtvrtek 3. 12.).

Lubomír Peterka (trenér): „Zápas nám bohužel utekl hned na začátku, pak už nebylo co řešit a výsledek je, jaký je. Jsem rád, že se alespoň zapojili všichni, jelikož dostali prostor i hráči, kteří minulé dva zápasy nehráli. Na lepší výsledek to prostě asi dnes nebylo, škoda.“


Body a sestava:
Lošonský 18 bodů, Halada 11 bodů + 8 doskoků, Sedmák 6 bodů + 5 doskoků, Barac 6 bodů, Koloničný 5 bodů + 6 doskoků, Stamenkovič 4 body, Peterka 2 body, Šoula 0 bodů, Kantůrek 0 bodů, Brožek 0 bodů, Mráz 0 bodů, Chlumecký 0 bodů