Famózní hra Votroků v oslabení, Znojmo zaslouženě poraženo!

Krásný zápas, čtyři branky, dvě červené karty a také pokutový kop. To vše nabídlo utkání s prvním celkem Fotbalové národní ligy. Votroci ukázali srdce bojovníků a i přes oslabení dokázali vyhrát jasně 3:1. Trefil se Vlkanova, Malinský a v nastaveném čase z pokutového kopu Petr Mareš.
Utkání začalo za krásného a slunečného počasí a v úvodu viděli diváci především opatrnou hru z obou stran. První velkou šanci měli ovšem hosté, stalo se tak po propadlém balonu a tvrdé střely Šamánka z pokutového území, tu naštěstí zblokoval jeden z bránících hráčů Hradce Králové. Znojmo bylo i nadále nebezpečnějším týmem, ale k přesnému zakončení se nedostalo. Ve 27. minutě se po dalším rohovém kopu hostů vrhl do rychlého protiútoku Tomáš Malinský a famózním sprintem přes celé hřiště se ocitl až v pokutovému území Znojma, kde krásně vybídl Filipa Zorvana, ten přesnou střelou nedal brankáři Veselému žádnou šanci, 1:0. Hned vzápětí mohlo být vyrovnáno, k pořádné pumelici se dostal Okleštěk a gólman Ottmar měl plné ruce práce.
Ve 31. minutě opět zahrozili svěřenci Radima Kučery, tentokrát pálil Odehnal, ale gólman Ottmar vytasil znovu skvělý reflexivní zákrok. Za sedm minut už bylo bohužel vyrovnáno, odrážený míč si po rohovém kopu zpracoval Pokorný a nechytatelnou pumelicí srovnal na 1:1. Votroci byli v závěru první půle více na míči, z čehož zákonitě vznikla i zajímavá možnost centrujícího Holeše a následný pokus Marka Plašila. Další branka z toho však v první pětačtyřicetiminutovce už nebyla.
Začátek druhého poločasu začal pro Votroky velkou komplikací, Marek Plašil si po zákroku na útočné polovině vysloužil druhou žlutou kartu a musel se předčasně odebrat do sprch. Na Hradec tak čekalo více než čtyřicetiminutové oslabení. Paradoxně se od té doby stali výrazně lepším týmem Votroci, kteří se vrhnuli na útočení. V 55. minutě to v ochozech pořádně zahučelo po možnosti Pázlera, znojemský Veselý skvěle zasáhl. O pár okamžiků později se mohl trefit úplně osamocený Vlkanova, netrefil.
Ovšem drtivý tlak pokračoval. Dvě obrovské šance z kopaček Pázlera a Zorvana, obrana hostů dělala vše možné i nemožné, aby zabránila našemu vedoucímu gólu. Hradečtí se ke spokojenosti tribun přeci jen dočkali. Byl u toho skvěle hrající Tomáš Malinský, jenž utekl po pravé straně a pak lišácky dostal míč až za záda gólmana Veselého, 2:1!
Fotbalisté Znojma byli naprosto zaskočeni nečekaným vývojem hry, protože na hrací ploše vládlo pouze jedno mužstvo, byl to Hradec Králové. V 80. minutě měl skvělou možnost na pojištění vedení Honza Pázler, jeho pokus s vypětím všech sil zneškodnil Veselý. Následující 100% možnost a znovu byl hlavním aktérem nejlepší střelec Fotbalové národní ligy. Tentokrát vyzval ke skórování Vlkanovu, toho v jasné pozici vychytal znovu Veselý.
V 87. minutě zahrál jeden z hostů v pokutovém území rukou, ale píšťalka sudího Pechance zůstala překvapivě němá. V závěru došlo ještě k nepříjemné situaci u brankáře Radima Ottmara, který utrpěl zranění ruky a musel ho střídat Adam Ordelt. Pro kterého to byl vůbec první zápas za A tým Votroků. Podle prvních informací má Radim Ottmar podezřenění na zlomený malíček. V 91. minutě pak neunesl vývoj hry gólman Veselý, jenž nesmyslně nakopl Pázlera, následovala červená karta a penalta. K exekuci se postavil Petr Mareš a s přehledem stanovil konečný stav vyhecovaného střetnutí na 3:1.

FC Hradec Králové – 1. SC Znojmo 3:1 (1:1)

Branky: 28. Zorvan, 69. Malinský, 93. Mareš z PK. – 38. Pokorný. Rozhodčí: Pechanec – Kubr, Kožár. ŽK: 39. a 47. Plašil – 18. Weber, 29. Svozil, 75. Pokorný. ČK: 47. Plašil – 91. Veselý. Počet diváků: 1261.
Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar (89. Ordelt) – Holeš, Krmaš, Nosek, Plašil – Janoušek – Krátký (50. Mareš), Vlkanova, Zorvan (84. Chleboun), Malinský – Pázler.
1. SC Znojmo: Veselý – Helísek, Pokorný, Svozil, Odehnal (79. Stehlík) – Okleštěk (57. Šumbera), Weber, Nepožitek – Ledecký (66. Njire), Žondra, Šamánek.