Famózní vstup Lvic do play off

Tak tohle byla v podání Lvic velká paráda. První utkání čtvrtfinálové série zvládly hráčky Sokola ZVUS Hradec Králové na výbornou a svého soupeře z Trutnova vyprovodily na cestu do Krkonoš výsledkem 100:56. Pozorný návštěvník si mohl již při a po rozcvičení všimnout, jak moc se svěřenkyně Romany Ptáčkové těší na utkání. Tu chuť a odhodlání si pak na sto procent přenesly na palubovku. Na rozjetý vlak, který řídilo všech dvanáct Lvic (žádná hráčka nepřesáhla dvacet minut hracího času), neměl Trutnov prakticky žádnou odpověď. Lvice několikrát roztleskaly slušně zaplněnou halu na Sokole, když míč rychle putoval z ruky do ruky a následně neomylně propadl obroučkou. Ke konci už se řešilo pouze to, zda se diváci dočkají vytoužené stovky. Tu radost jim dvě sekundy před koncem udělala Gabriela Andělová, když proměnila obě šestky a stovka byla na světě. Sečteno a podtrženo, Lvice vedou v sérii 1:0, ale to nejpodstatnější je, ukázaly obrovskou sílu. Někdo může namítat, je to jen Trutnov, ne tým ze špičky ligy. Jednak by nebylo vůči Trutnovu fér uvažovat v tomto duchu, že je to jen Trutnov, ale hlavně šlo o to, jak se předvedly Lvice. Série se nyní přesune do Krkonoš, kde se v pátek od 18:00 odehraje druhé utkání.

ČF1 | Středa 15.03.2017, 18:30 | Sokol Hradec Králové

Sokol ZVU STROJÍRNY Hradec KrálovéBK Lokomotiva Trutnov

100:56

29:15, 50:28, 74:42

Body Lvice:

Ovsíková 18, Matušková 14, Čepelková 11, Bura 10, Andělová 9, Rosenbaumová 8, Pazderová 8, Kuthanová 7, Hrušková 6, Effangová 4, Hartigová 3, Minarovičová 2.

Body Trutnov:

Hindráková 15, Vacková 12, Rylichová 6, Prokešová 6, Kozumplíková 5, Patočková 3, Boudreau 3, Herinková 3, Štěbetáková 2, Vašáková 2.

Střelba z pole: 58/32- 41/14


Trojky:
18/7 – 18/5
Trestné hody: 18/15 – 19/13
Doskoky: 51 – 28

Fauly: 23 – 19

Rozhodčí: Kec, Jeřáb, Ulrych.

Diváci: 350

Sokol ZVU STROJÍRNY Hradec Králové: Hrušková, Andělová, Matušková, Minarovičová, Ovsíková, Kuthanová, Rosenbaumová, Hartigová, Pazderová, Čepelková, Effangová, Bura.

BK Lokomotiva Trutnov: Váchová, Hindráková, Patočková, Vacková, Kozumplíková, Prokešová, Vymazalová, Rylichová, Vašáková, Herinková, Štěbetáková, Boudreau.

Hodnocení trenérů po prvním čtvrtfinále

Dnes byla na Sokole rozehrána čtvrtfinálová série mezi Sokolem ZVUS Hradec Králové a Lokomotivou Trutnov. Lvice svého soupeře vůbec nešetřily a do play off vkročily se vší parádou. Po výhře 100:56 je do šatny vyprovázel bouřlivý aplaus slušně zaplněné haly. Přikládáme hodnocení trenérů, kde domácí trenérka Romana Ptáčková je logicky spokojenější, než hostující Petr Kapitulčin, který by si přece jen přál od svých hráček větší odpor vůči favoritovi série.

[wpdevart_youtube]AP3hJPu7asE[/wpdevart_youtube]

[wpdevart_youtube]xcTKWWms1pw[/wpdevart_youtube]

 

Andy Ovsíková hodnotí parádní vstup Lvic do play off

 

Dlouho jí trápilo zranění, které šetřilo bodová konta soupeřek, ale teď je již zpět, a i když to ještě není zdravotně stoprocentní, bojuje jako pravá lvice. Řeč je o postrachu všech obran ŽBL, Andy Ovsíkové. Křídlo Lvic je prostě střelec, i když jak sama povídá, vše začíná od obrany. Vzhledem k tomu, že to Andy kladla vždy na srdce maminka, pravda to být musí, protože maminka a trenér mají vždy pravdu. Andy přejeme do dalších bojů play off hlavně pevné zdraví a gratulujeme k výkonu v prvním čtvrtfinále.

[wpdevart_youtube]1KwzXid7Xwo[/wpdevart_youtube]

Zdroj: Michal Luňák

 

Přidej komentář jako první k "Famózní vstup Lvic do play off"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*