FbC INNEBANDYTOS HRADEC KRÁLOVÉ – FBC TRUTNOV DTJ 12:3

Trutnovští přijeli na do Hradce Králové na sedmé pozici s celkovým ziskem 8 bodů a dalo se tak označit, že domácí borci jsou favoritem duelu, když si ze šesti zápasu připsali 15 bodů.

První polovina první třetiny se nesla v duchu oťukávání soupeře, více práce měl paradoxně domácí brankář Patrik Rychlý, kterého prověřilo hned trio hostujících hráčů, jejich pokusy ale mladík
v královéhradecké kleci zvládl. Domácí měli několik slibných šancí dokonce i přesilovou hru, radost
z gólu jim překazila vlastní nepřesnost nebo vynikající Škvrna. Do vedení se dostali kuriózní brankou hosté, po ukázkovém vlastním gólu. Domácí byli na balonku, Marcel Lehký míček nezpracoval jeho kolega v brance mu chtěl míček pomoci zpracovat nohou, kulatý nesmysl mu ale před nohou poskočil a ku překvapení všech skončil v domácí síti. Bandité ovšem přešli tuto situaci s úsměvem, na 1:1 vyrovnával Štěpán Raiter, kterého na malém brankovišti našel ukázkově Jan Linhart.

Do konce první části se nám skóre již nezměnilo, František Chmela si šel za sekání odpočinout na trestnou lavici, kterého následoval hostující kapitán Matěják za nedovolené bránění. Druhá třetina nám tak začala o jednoho muže v poli méně na obou stranách. Po uplynutí Chmelova trestu měli domácí výhodu přesilové hry, stejná dvojice jako u první branky úřádovala i zde, Jan Linhart poslal gólovou nahrávku na Štěpána Raitera a tento dlouhán v královéhradeckém dresu zatloukl hřebíček za Škvrnova záda – 2:1.

Domácí začali pomalu tahat za své produktivní nitky, sváteční střelec Marcel Lehký propálil nechytatelnou ranou z otočky Škvrnu a mohl se tak společně se svými kolegy radovat. O necelou minutu později snižoval na 3:2 hostující Vymlátil. Hostující celek ale vypadal unaveným dojmem, čehož využili Bandité, těsně po skončení přesilové hry prostřelil Škvrnu Matěj Raiter. A tento domácí hráč byl i u další gólové akci, když poslal skákavou přihrávku na Adama Ježka, který backhandem

z první trefil přesně a zvýšil již na 5:2.

A Matěj Raiter byl u branky na 6:2, Michal Skrovný předvedl svoji šikovnost a ze souboje v rohu
s dvěma protihráči vybruslil s míčkem na hokejce, který předložil úplně volnému Matějovi, který všem názorně ukázal perfektní práci na malém brankovišti a završil akci jak nejlépe mohl. Svým druhým gólem v zápase se prezentoval Marcel Lehký, který našel skulinku pod rukou hostujícího brankáře a dalo se říct, že v Předměřické hale bylo hotovo. Hradečtí svého soupeře k ničemu nepouštěli, naopak ještě přitápěli pod kotlem, na 8:2 zvýšil Jan Linhart a donutil tak hostující lavičku ke změne brankáře. Škvrnu nahradil Stibor. Ve druhé třetině se již nic nestalo a oba celky se rozešli do svých šaten za stavu 8:2 pro Hradec Králové.

Třetí třetina už byla jasně v režii Banditů, vyčerpaný hostující tým již neměl moc sil na obrat v tomto duelu, Hradec měl jednoznačně více ze hry, na 9:2 upravil Tomáš Pokorný, který uvedl Stibora do zápasu a dal základ pověstné desítce. Tu do kamenů vytesal kapitán Michal Skrovný, který z výběhu mířil přesně nad nohu Trutnovského brankáře – 10:2.

Akci jako vystřiženou z učebnice florbalu předvedlo trio domácích hráčů, Filip Hušek vybojoval ve svém pásmu míček a vysunul do přečíslení 2 na 1 své kolegy, Ondřej Macháček zkušeně podržel míček na své čepeli, nechal si odklouzat obránce a poslal míček do prázdné branky Michalovi Skrovnému, kterému už jen stačilo trefit zařízení – 11:2.

A i 12.branka byla velmi pohledná, do samostatného úniku se dostal Štěpán Raiter, který i přes faul dokázal v pádu zasunout pod Stibora a završil tak svůj hattrick.

Na 12:3 už jen kosmeticky upravilo bratrské duo hostujících, Matěj Mikšovský v přečíslení 2 na 1 našel volného bráchu Jonáše, který trefil přesně.

Domácí borci si tak připsali další tři body do tabulky a mohli se v klidu připravovat na nedělní duel s třetím celkem soutěže – FBC Orel Rtyně v Podkrkonoší.

Sestava:

Rychlý (Kočí) – Lehký, Neradílek – Štěpán Raiter, Jan Linhart, Marek Čížek – Matěj Raiter, Chmela – Ježek, Hušek, Skrovný „C“, Macháček, Pokorný.

Kanadské bodování:

Š.Raiter (3+1); Lehký (2+2); Linhart (1+3); M. Raiter (2+1); Skrovný (2+1); Pokorný (1+1); Ježek (1+0); Chmela (0+1); Macháček (0+1)

ELIŠKA KUČOVÁ – FBC HRADEC KRÁLOVÉ

Přidej komentář jako první k "FbC INNEBANDYTOS HRADEC KRÁLOVÉ – FBC TRUTNOV DTJ 12:3"