FC Hradec Králové – FC Bohemians Praha 1:0

Trenérské duo Frimmel – Pilný nasadilo poprvé v sezoně do základní sestavy brankáře Jirku Lindra a také stopera Bederku, jenž nakonec patřil k nejlepším hráčům na hřišti. O celém zápase rozhodla situace dvě minuty před koncem, kdy po nahrávce Malinského úspěšně zakončil slovenský záložník Igor Súkenník a tato branka poslala Hradec do dalšího kola Mol Cupu.
První střelu zápasu měl na svědomí na hrotu hrající Pázler, ve 4. minutě zkoušel z hranice vápna zakončovat, avšak jeho střela postrádala razanci. V první čtvrthodině zahrávali Votroci sérii tří rohů. Nejprve se Trubač nebezpečně přibližoval k brankáři, ale míč mu v poslední chvíli ukopl Šmíd na roh. Zorvan následně od brankové čáry přihrával na Janouška, jeho dobrá rána z otočky však byla sražena.Do třetice měl velkou příležitost Honza Pázler, který prudkou ranou trefil zvnějšku břevno. V polovině prvního poločasu hlavičkoval nebezpečně po rohovém kopu z malého vápna Mosquera, avšak naštěstí mimo. Vršovičtí hrozili hlavně z centrů, ale chyběla jim potřebná přesnost v zakončení. Pokud už se hosté dostali k zakončení, tak gólman Lindr vše s přehledem lapil. Ve 36. minutě se k pokusu z větší vzdálenosti dostal Mosquera, který donutil Lindra vytáhnout střelu tygřím skokem. Na druhé straně zkoušel své štěstí Holeš, avšak pouze do rukavic připraveného brankáře Fryšťáka. Z obou stran aktivní první půle skončila spravedlivou remízou.
V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky pěkně nabil Pázler Igoru Súkenníkovi, jeho střela ze zhruba 18 metrů se mu ale vůbec nepovedla. Hned poté byla k vidění akce Trubače, jenž na poslední chvíli posouval na Malinského, avšak k míči se přeci jen o kousek dřív dostal brankář hostí Fryšták a míč vyrazil. Hradeckým se pak nepodařilo zakončit do chvilkově oželené brány Klokanů. Táhlá rána aktivního Mosquery z veliké dálky v 64. minutě skončila k velkému překvapení až na spojnici Lindrova břevna.Domácí v tuto chvíli byli pasivnějším týmem a převážně fotbalisté Bohemians 1905 drželi míč na svých kopačkách. Chleboun po rohu v 66. minutě hlavičkoval z velké blízkosti, byl ale těsně bráněn a jeho střela bohužel zblokována. Do konce zápasu se bojovalo převážně ve středu hřiště, žádný z týmů se nechtěl dopustit osudové chyby. Svými úprky se konzistenci hostující obrany snažili narušit Malinský, Holeš či následně agilní Vlkanova.V 88. minutě utekl Tomáš Malinský po pravé straně a vyslal prudký přízemní centr, jenž byl nucen Fryšták pouze vyrazit před sebe. K míči se prorval Igor Súkenník, který dvě minuty před koncem poslal Votroky do vedení, 1:0. Hosté se již v závěrečných minutách nezmohli na žádný tlak a vyrovnání se již nedočkali. I proto Hradec Králové slaví postup do dalšího kola MOL Cupu, kde se může těšit na další atraktivní podívanou.
FC Hradec Králové – FC Bohemians Praha 1:0 (0:0)
Branka: 88. Súkenník. Rozhodčí: Váňa – Hock, Vlasjuk. ŽK: 58. Malinský – 45. Jindřišek. Počet diváků: 1025.
Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Bederka, Chleboun, Mareš – Trubač (84. Schwarz), Janoušek – Malinský, Zorvan (75. Vlkanova), Súkenník – Pázler (70.Vaněček).
Bohemians Praha 1905: Fryšták – Havel (43. Puschek), Šmíd, Gajič, Šírl – Jindřišek – Bartek (68.Acosta), Hubínek, Jirásek, Mosquera – Shick.

[Best_Wordpress_Gallery id=“22″ gal_title=“FC Hradec Králové – FC Bohemians Praha 1:0″]

zdroj: FCHK.cz

Přidej komentář jako první k "FC Hradec Králové – FC Bohemians Praha 1:0"