FC Hradec Králové – FK Pardubice 2:1 (0:1)

Branky: 60. Pázler (pen.), 73. Schwarz – 13. Černý

Takřka dva a půl tisíce diváků zavítalo v pondělí do Malšovic pod lízátka, aby viděli opět po roce Východočeské derby. V dresu Pardubic se do Hradce vrátil Pavel Černý a jak to tak chodí, samozřejmě se gólově prosadil. V třinácté minutě z dobrých pětadvaceti metrů prostřelil Ottmara. Hradec tato branka otupila, prakticky nevystřelil na branku. Nepřesné centry v podání Shejbala nebo Martana, bylo na exligistu zatraceně málo.

Do druhého poločasu nastoupili Votroci přece jen lépe a svého soupeře zatlačili před své pokutové území. Paradoxně Pardubice však mohly zvýšit na 0:2, ale domácí kapitán Ottmar skvěle vychytal Ladru. Pak přišla šedesátá minuta a ta byla pro celé derby klíčová. Do střely domácích naskočil nekoordinovaně Piroch, zasáhl míč rukou a kopala se penalta. Navíc hostující obránce inkasoval druhou žlutou kartu a musel do šaten. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Jan Pázler a srovnal na 1:1. Domácí kouč Havlíček pak ještě posílil útok, když Bederku nahradil Žondra. Právě Libor Žondra sehrál klíčovou roli v třiasedmdesáté minutě. Když při rohovém kopu odtáhl dva obránce a udělal místo pro Petra Schwarze, který rybičkou poslal míč do sítě Knoblocha – 2:1.

Votroci následně ubránili nějaké náznaky šancí Pardubic, včetně rohového kopu v nastavení, kde rozhodčí klidně mohl po faulu na útočícího brankáře Pardubic odpískat pokutový kop. Nestalo se a Votroci slavili výhru 2:1.

I když slavili je příliš silné slovo v kontextu událostí v hledišti, kde byl naprosto nesmyslně napaden letitý fanoušek Petr Jánošič. Klub samozřejmě dává od věci ruce pryč, jak to tak bývá. Vše se uhraje na nepřiměřenou reakci člena ochranky a selhání jednotlivce. Proč však ochranka, kterou si najímá klub a jistě i řídí (toto klub samozřejmě nepřizná), cíleně provokuje domácí fanoušky a naleze jim do sektoru prakticky hned, nad tím zůstává rozum stát.

Každý fanoušek ať si udělá obrázek sám. Je zde možnost, že disciplinární komise bude v jednání trestat klub za ty události. Těžko říct, jak celá věc dopadne. Postižený Petr Jánošič byl dnes na klubu, který se mu omluvil, předal dres. Tímto se asi celá věc uzavře, což je samozřejmě špatně, jelikož pouze obrovské štěstí stálo za tím, že klub měl komu dres dnes předávat. Security která „hlídá“ na hradeckém fotbale i hokeji, měla již tolik kontroverzních věcí, že málokdo chápe, proč neustále zůstává na svých pozicích.

Přidej komentář jako první k "FC Hradec Králové – FK Pardubice 2:1 (0:1)"