FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc B 3:0

Hradečtí v utkání s Olomoucí B splnili roli favorita na výbornou. Již v prvním poločase se ujali tříbrankového vedení, když dva góly zařídil Honza Pázler a jednu trefu si připsal kapitán Pavel Krmaš. V druhém poločase si už Hradec hlídal pohodlný náskok a s přehledem si došel pro jasnou výhru 3:0.
Do utkání vstoupil Hradec Králové ve velkém stylu, již v patnácté vteřině se ocitl na hraně vápna Schwarz a jeho dělovku brankář Spurný vyrazil jen s velkými obtížemi. Votroci pokračovali dále v aktivní hře a na první pohled na nich byla znát velká touha po fotbale jako takovém. Hezkou možnost měl v 9. minutě Honza Pázler, ale jeho přihrávka na úplně volného Schwarze neprošla. Pětadvacetiletého kanonýra to však mrzet nemuselo, protože o čtyři minuty později už se ze vstřelené branky Votroci radovali. Po nahrávce Tomáše Malinského se prosadil právě Honza Pázler, 1:0.
V 19. minutě bylo ještě veseleji, tentokrát rozjásal prochladlé ochozy Pavel Krmaš. K hradeckému kapitánovi se míč dostal po rohovém kopu a poté už jen stačilo uklidit kulatý nesmysl do odkryté branky, 2:0. Zle nedobře to s Olomoucí vypadalo ve 27. minutě, kdy po chybném vyběhnutí brankáře Spurného nahrál aktivní Schwarz na osamoceného Pázlera a nejlepší střelec Fotbalové národní ligy přidal už třináctý gól v letošní sezoně, 3:0.
Béčko Olomouce se dlouho přes precizní obranu domácích nemohlo prosadit, naopak byli to domácí, kteří neúnavně podnikali nebezpečné útoky. Výjimkou byla situace v závěru prvního poločasu, kdy se do samostatného úniku dostal olomoucký Yunis. Avšak v poslední možné chvíli ho dostihl skvělý Pavel Krmaš a míč mu zkušeně odebral.
V druhé půli tempo hry výrazně opadlo, když si svěřenci trenérského dua Frimmel, Pilný s přehledem hlídali pohodlný náskok a hosty do ničeho nepouštěli. Hodně aktivně se prezentoval mladík Filip Zorvan, jenž několikrát pořádně provětral obranu Olomouce. Hned dvakrát se ocitl v dobré palebné pozici uvnitř pokutového území a pokaždé byl po zákroku soupeře zastaven, nicméně ani v jednom případě se penalta nepískala.
V 87. minutě se tvrdou pumelicí prezentoval střídající Daniel Trubač, míč však cestu mezi tři tyče nenašel. V samotném závěru bylo béčko Olomouce blízko alespoň čestného úspěchu, když brankář Ottmar musel několikrát vytáhnout reflexivní zákrok. V nastaveném čase ještě musel předčasně odejít do kabin hostující Ševčík, který obdržel druhou žlutou kartu. Fotbalisté Hradce Králové první jarní utkání zvládli s velkým přehledem, když podali naprosto přesvědčivý výkon a upevnili si tak aktuální čtvrtou pozici v tabulce.

FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc B 3:0 (3:0)

Branky: 13. a 27. Pázler, 19. Krmaš. Rozhodčí: Adámková – Antoníček, Kotalík. ŽK: 31. Pázler, 71. Chleboun  – 30. Ševčík, 36. Hýbl, 43. Moulis, 68. Buchvaldek. ČK: 91. Ševčík. Počet diváků: 907.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš, Chleboun, Plašil – Schwarz, Janoušek – Malinský, Zorvan, Vlkanova (85. Krátký) – Pázler (83. Nworah).

SK Sigma Olomouc B: Spurný – Texl, Habusta, Rajnoch, Jemelka – Štěpán (66. Buchvaldek), Kalvach, Moulis, Hýbl – Ševčík, Yunis (89. Ševčík).