Final four bude bez Lvic

První cíl sezóny se naplnit nepodaří, Lvice si letos Final four nezahrají. Rozhodla o tom prohra v rozhodujícím utkání o postup s KP Brno, které dokázalo na Eliščině nábřeží vyhrát 64:56. Lvice od začátku utkání tahaly za kratší konec provazu. Zejména trápení na útočné polovině hřiště nebralo konce. Brňanky jakoby chtěly postoupit na závěrečný turnaj více, v jejich hře byla obrovská dávka agresivity, kterou povolila dvojice rozhodčích na samé hraně únosnosti. Jakoby se čas vrátil do doby o cca čtyři roky zpět, kdy tehdejší Valosun byl pro Lvice zakletým soupeřem a to zejména díky důrazu. V čem bylo KP lepší, byla produktivita a proměňování vypracovaných možností. Lvice se dokázaly na konci poločasu přitáhnout na kontakt ve skóre, ale po taktické chybě v závěru čtvrtiny dostaly koš pár desetin před koncem poločasu a byly mínus šest. Když pak ve třetím dějství zaznamenaly svěřenkyně Romany Ptáčkové pouhých sedm bodů, nebylo o vítězi pochyb. Na závěrečné Final four postupují hráčky KP Brno, kterým je k tomuto na místě pogratulovat.

4. kolo | Středa 01.02.2017, 18:30 | Sokol Hradec Králové

Sokol ZVU STROJÍRNY Hradec KrálovéKP Brno

56:64

14:20, 27:33, 34:48

Body Lvice:
Rosenbaumová 12, Ovsíková 11, Kuthanová 7, Hrušková 5, Matušková 5, Minarovičová 5, Hartigová 5, Bura 4, Andělová 2.

Body KP Brno:
Madden 17, Pecková 15, Remenárová 13, Kopecká 7, Sládková 6, Solopová 3, Moussa 3.

Diváci: 120

Sokol ZVU STROJÍRNY Hradec Králové: Hrušková, Andělová, Matušková, Minarovičová, Ovsíková, Kuthanová, Růžková, Natabou, Rosenbaumová, Hartigová, Pazderová, Bura.

KP Brno: Moussa, Remenárová, Kopecká, Sládková, Jandová, Satoranská, Heroschová, Solopová, Pecková, Beránková, Lančová, Madden

Romana Ptáčková: Soupeř byl produktivnější

Po čtyřech letech budou Lvice chybět na závěrečném turnaji Českého poháru žen a opět to zapříčínil tým KP Brno, který v Hradci vyhrál 56:64. Hodnocení utkání z pohledu domácí trenérky Romany Ptáčkové si můžete přečíst v tomto rozhovoru.

Kde se zlomilo středeční utkání o postup na Final four?
Podle mého se zlomilo prakticky hned na začátku. Brno šlo do vedení, bylo produktivnější, lepší. Dnes se navíc pískalo tak, jak se pískalo. Rozhodčí pustili velmi tvrdou, místy až zákeřnou hru a v tom všem bylo Brno úspěšnější. V basketbale to tak je, kdo má lepší procento střelby, vyhraje.

Váš tým dal v domácím prostředí pouze 56 bodů, bylo to rozhodující?
Když se podívám na procento dnešní střelby, které máme třicet procent, je to velice špatné. Vždyť my doma máme kolem těch čtyřiceti a výše procent dlouhodobě. Napadalo nám z tříbodové vzdálenosti a když se k tomu přidala nervozita i z podkošových prostorů, bylo to těžší a těžší. Klára Rosenbaumová dnes hrála skvělé utkání, ale nemohla se pořádně trefit do koše, vždyť měla příležitostí na dva zápasy. Takže ano, problém byl v počtu bodů a navíc v produktivitě soupeře.

Byla v utkání nějaká šance na zlom a otočení skóre?
Největší šance nám svitla na konci poločasu, kdy jsme se dotáhli na Brno. Patnáct sekund před koncem ale uděláme obrovskou taktickou chybu a soupeř nás potrestá košem v poslední sekundě a jsme mínus šest v poločase. Po přestávce už je to složité, buďto se chytíte a nebo ne. My jsme se nechytili a byla to ta pasáž, když byl soupeř právě produktivnější a my zaznamenali pouze sedm bodů.

Final four tedy bude bez Lvic. Zklamání a nesplnění cíle?
Strašně nás to mrzí, chtěli jsme hodně hrát Final four. Bylo by teď strašně alibistické tvrdit, že se alespoň můžeme soustředit na ligu. Chtěli jsme vyhrát, chtěli jsme se se zúčastnit závěrečného turnaje, ale zbyla na nás už pouze liga.

V lize na vás čekají ještě tři duely, co od nich čekat?
My se teď asi nejvíce upínáme na zápas proti Karlovým Varům. Musíme se pořádně připravit na jejich kvalitní obranou fázi. Pro nás to bude asi klíčový duel v tom, abychom udrželi druhé místo.

Věříte, že když třikrát zvítězíme, že budeme na druhém místě i vzhledem k losu soupeřů?
Nechtěla bych to zakřiknout, ale skutečně to tak vypadá, že když třikrát vyhrajeme, tak nám bude patřit druhé místo. Je to strašně důležité, protože když vidím, jak strašně silná je ta první pětka ligy, tak je to docela mazec. Jsou to všechno týmy hrající se zahraničními hráčkami a to je prostě znát.

autor:Michal Luňák

Přidej komentář jako první k "Final four bude bez Lvic"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*