Fotbalové drama na dálnici. Autobusu ‚votroků‘ uletěla kola

Hradec Králové – Velmi nepříjemný zážitek mají za sebou hradečtí fotbalisté. Stačilo jen málo a jejich cesta z chorvatského soustředění se mohla proměnit v tragédii.

 

„V autobusu něco divně hučelo. Řidič zpomalil a najednou koukáme, jak nás předjíždějí naše vlastní kola,“ popsal okamžiky hrůzy na rakouské dálnici jeden z hradeckých trenérů Milan Frimmel.

Kousek nad srázem

V tu chvíli se autobus pohyboval nad patnáctimetrovým srázem. „Co vám budu povídat. Byl to zkrátka šok. Ale naštěstí vše dopadlo dobře a nikomu se nic nestalo. Musím v tomto ohledu opět vyzdvihnout řidiče,“ dodal Milan Frimmel. V autobusu bylo v tu chvíli třicet lidí – hráči, realizační tým a dva šoféři.

Jen pár hodin před fotbalisty se na stejnou trasu vydal automobil, kde seděl i tiskový mluvčí klubu Milan Šedivý. „Když jsem se dozvěděl, co se dělo za námi, měl jsem husí kůži. Hned jsme začali zařizovat vše potřebné, aby se všem v autobusu dostalo co nejlepší péče,“ řekl Deníku Milan Šedivý s tím, že jedním z plánů bylo sehnat pro osazenstvo dopravního prostředku náhradní ubytování.

Autobus hradeckých fotbalistů krátce po nehodě.„Muselo to být hrozné čekání, co bude dál. V tu chvíli tam bylo šílené počasí. Mlha a teplota kolem bodu mrazu,“ uvedl mluvčí. Náhradní ubytování však nakonec nebylo potřeba.

Dopravní podnik, jemuž autobus patří, nakonec vyslal záložní autobus, na který hráči počkali v nejbližší restauraci.

„Původně jsme plánovali, že cesta z chorvatského Umagu bude trvat asi dvanáct hodin. Nakonec trvala osmnáct,“ dodal mluvčí fotbalistů.

Podle něj provizorně opravený „votrocký“ autobus dorazil do Hradce Králové asi dvě hodiny po příjezdu náhradního spoje. „Teď budeme s dopravním podnikem vše řešit. Tohle se už nemůže stát,“ uvedl mluvčí s dodatkem, že autobus s polepy v barvách hradeckého fotbalového klubu dostal klub od Dopravního podniku města Hradec Králové do užívání před třemi lety.

Dopravce o ničem neví

Chtěli jsme znát i stanovisko DPmHK, včetně informací, kolik měl autobus najetých kilometrů či jak často byl servisován. Dopravní podnik však mlčí. „Tohle vám okomentovat nemůžu. Já opravdu nevím, co se stalo. Ale proboha, to bych měl vědět. Jen mě nikdo neinformoval. A divím se, že takhle závažnou věc by mi nikdo nesdělil,“ řekl ředitel DPmHK Miloslav Kulich.

Autor: Petr Vaňous
z
droj: www.hradecky.denik.cz

Přidej komentář jako první k "Fotbalové drama na dálnici. Autobusu ‚votroků‘ uletěla kola"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*