GRATULACE K POSTUPU V ČESKÉM POHÁRU

Ve skvělé atmosféře hojně zaplněné třebešské haly poráží Královští sokoli extraligové MMCITÉ Brno 79:72 a postupují do 5. kola Českého poháru ČBF. Ačkoliv hosté z Brna přijeli pouze se šesticí hráčů, přesto, vzhledem k příslušnosti k nejvyšší soutěži, byli favority utkání. Domácí hráči se nezalekli ostřílených borců z KNBL a od začátku utkání chtěli dokázat, že mají na dosažení dobrého výsledku. V průběhu celého, vyrovnaného utkání byli domácí v těsném vedení, jen konec první části posunul na chvíli do sedla brněnský tým (17:19). V poločase skóre 36:36 a od té doby se MMCITÉ Brno do vedení již nedostalo, ve čtvrté čtvrtině ještě dokázalo srovnat na 61:61. I koncovku utkání naši borci zvládli znamenitě a vítězí 79:72.

Téměř všichni hráči odvedli výkon na hranici svých možností, vyzdvihněme výkon Tomáše Kiršbauma, který zaznamenal double-double 17 nastřílenými body (2x za 3 body) a 18 doskočenými míči. Nejlepším střelcem Královských sokolů byl David Šírek s 22 body (z toho 3x za 3 body ve velmi důležitých okamžicích utkání), Tomáš Mahler 15, Tomáš Macela 12 bodů, Libor Švandrlík 6 bodů, Peter Majerík 4 body + 12 doskoků, Vláďa Tomáš 3 body. Trestné hody 18/14, doskoky celkem 47.

V celku Brna střelecky exceloval Roman Zachrla, který se z trojkové vzdálenosti trefil hned 7x a celkově zaznamenal 25 bodů. Se třemi trojkami mu asistoval velezkušený Jaroslav Prášil (celkem 17 bodů), 12 přidal Ivo Prachař. V čem hosté naprosto selhali, bylo proměňování trestných hodů 17/8, což je pouhých 47,1% a to je na extraligový celek velmi malé číslo. Doskoky celkem 36, tedy i v celkovém součtu doskočených míčů byl domácí celek lepší.

V přestávce mezi čtvrtinami se představil taneční pár Anička Váňová a Pavel Rozsypal ml., sedmý pár nedávného Mistrovství světa v Salze. Oba jsou příslušníky taneční školy Bonstep Hradec Králové, která v prázdninovém kempu pro nejmladší adepty basketbalu připravila pohybovou průpravu v rytmu Hip-Hop.

Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli podpořit Královské sokoly v utkání 4. kola Českého poháru. Vytvořili skvělou atmosféru, ve které se hráčům dobře bojovalo. Odměnou jim bude pravděpodobně další extraligový celek zvučného jména, Ariete Prostějov. Jeho dres obléká hradecký odchovanec Jan Tomanec, Ondra Peterka, který do loňského roku mohl hostovat v dresu Královských sokolů a současný, hostující hráč Radovan Kouřil.

Trenér Peterka: „Jsem opravdu velmi šťastný, za hráče, za hradecký basketbal i sám za sebe. Je to poprvé, co porážíme extraligový celek. Kluci bojovali, od začátku utkání na nich byla vidět velká snaha o úspěch v tomto duelu. Děkuji všem za odvedený výkon, samozřejmě, vždy se chyby najdou, ale tentokrát je radost z vítězství posouvá „na vedlejší kolej“. Děkujeme všem fanouškům za skvělou diváckou kulisu. Myslím, že náš dnešní výkon byl nejlepší pozvánkou na nedělní pokračování 1. ligy, ve kterém hostíme východočeského rivala, BK Synthésii Pardubice. Ještě jednou, díky hráčům, díky fanouškům.“

Autor: Pavel Rozsypal