Honejsek sestřelil Oceláře

Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 3:2 (0:1, 3:1, 0:1)

Po takřka čtrnácti dnech se na svém ledě představili hokejisté hradeckého Mountfieldu, když přivítali o předkolo play – off bojující Třinec. Po výsledkově nevydařeném utkání v Brně se do hradecké sestavy vrátil uzdravený Tomáš Bulík a v brance za nemocného Kacetla zaskočil zkušený Adam Svoboda. Třinec poprvé do své sestavy nasadil exhradeckého Bohumila Janka.

Začátek utkání se nesl jasně v režii Ocelářů. Domácí hokejisté zaostávali za svým soupeřem zejména v pohybu a tak se hrálo zcela výhradně před Adamem Svobodou. Nejvíce starostí mu nadělala přesilovkou střela Milana Doudery, se kterou si však poradil. Až na konci třetiny, v minutě osmnácté kapituloval. To ZBYNĚK IRGL přejel modrou čáru, využil toho, že jej žádný z obránců neatakoval a na hranici kruhů svižnou střelou zápěstím poslal Oceláře do vedení – 0:1. Tento stav vydržel i po zbytek třetiny.

Do druhého dějství se musel Hradec výrazně zlepšit, pokud chtěl pomýšlet na bodový zisk a tak se také stalo. Hned z kraje třetiny dostal výhodu přesilové hry a povedenou kombinací jí využil k vyrovnání stavu utkání. Střelu Bednáře vyrazil Hamerlík na hokejku Deje, který viděl na pravé straně osamoceného ANTONÍNA HONEJSKA a ten do odkryté branky vyrovnal – 1:1. To ještě přítomní diváci neměli tušení, že hradecký útočník odstartoval své galapředstavení. Hráč, který se v této sezóně střelecky trápí, dokázal během pěti minut a pěti sekund nastřílet stejný počet branek jako v předcházejících zápasech této sezóny. Chvíli po vyrovnávací brance se do gólové pozice dostával Ihnačák, kterého ještě obrana Třince faulem dokázala zastavit, ale k volnému kotouči se v poskytnuté výhodě dostal opět ANTONÍN HONEJSEK dostal jej za Hamerlíka – 2:1. Tu nejskvostnější akci si však hradecký hrdina pátečního večera připravil na osmadvacátou minutu. To převzal kotouč od Bednáře a řítil se sám na Hamerlíka. Párkrát zaházel rameny jako v době své největší zlínské slávy a krásnou kličkou do forhendu zasunul za rozhozeného brankáře – 3:1. Byl tu hattrick a na tuzemské poměry málo vídaný jev, na led hradecké Fortuna arény se sneslo dobrých dvacet čepic nadšených fanoušků. Ve zbytku druhé třetiny byl Třinec jako opařený a Hradec diktoval tempo hry. Skóre zápasu se však v této třetině již nezměnilo a Hradec si do šaten nesl dvougólový náskok – 3:1.

Třetí třetinu zahájil Třinec kontaktní brankou, když se na brankovišti nejlépe zorientoval DANIEL RÁKOS a tečí dostal kotouč za Svobodu – 3:2. Tato branka vlila zase spoustu energie do třineckých plejerů a Svoboda se měl co ohánět, aby jednobrankové vedení svého týmu uhájil. To se povedlo i přes pár ošemetných situací v hradeckém brankovišti a Mountfield tak slavil sedmé vítězství v řadě na domácím ledě.

Přidej komentář jako první k "Honejsek sestřelil Oceláře"