Hradec se snaží zachránit halu TJ Slavia, nyní investuje do střechy Čtěte více:

Loni královéhradecká radnice přispěla částkou 11 milionů korun na novou palubovku v hale TJ Slavia. Rozsáhlé rekonstrukce ale vyžaduje celá budova, zejména její střecha. Město se nyní chystá investovat půl milionu do provedení diagnostiky a posouzení střešní konstrukce, aby mohlo co nejdříve dojít k její samotné opravě. Ještě předtím by však radnice chtěla projednat s vedením oddílu převzetí objektu do svého majetku.

 

„Technický stav odpovídá stáří budovy, která je neustále v provozu od počátku devadesátých let, v současnosti je nutná rekonstrukce především její střechy. Chceme, aby k těmto opravám došlo co nejdříve a hradecká veřejnost měla kde sportovat,“ uvedl primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Město už si vyžádalo odborné posouzení únosnosti konstrukcí haly. 

„V koalici jsme se shodli na tom, že dlouhodobě nemůžeme investovat do cizího majetku, proto je ideální variantou převedení budovy TJ Slavia do majetku města, jelikož oddíl TJ Slavia bohužel nemá možnost opravy haly financovat,“ vysvětlil primátor.

Společnost PEEM nyní provede analýzu stavu střechy za 482 tisíc korun bez DPH, hotová by měla být na podzim. „V případě, že se podaří uvolnit finanční prostředky na opravu a bude možné ji ještě podpořit získáním dotace, chtěli bychom začít s pracemi ještě v tomto roce,“ dodal primátor. 

Opravu střechy haly TJ Slavia řeší město již delší dobu. „Nemůžeme si dovolit zbytečnou časovou prodlevu. Bude nutné udělat diagnostiku vazníků i dalších konstrukčních prvků haly. Ještě před kompletní rekonstrukcí střechy bude také nutné nechat upravit projektovou dokumentaci,“ říká náměstkyně primátora pro oblast správy městského majetku Věra Pourová. Nabytí budovy do majetku města je podle ní předjednáno. 

„Všude panuje shoda, je třeba jen ladit detaily, tedy jaká forma převodu je nejlepší, čerpání možných dotací a podobně,“ doplnila Pourová.zdroj: www.hradeckralove.cz