Hradec v Brně ani tentokrát nebodoval

HC Kometa Brno – Mountfield HK 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Hokejisté hradeckého Mountfieldu zajížděli na velice neoblíbený led brněnské DRFG arény, kde nedokázali od návratu extraligy do Hradce Králové ještě ani jednou bodovat. Tato série se jim bohužel nepodařila změnit ani ve středečním večeru. Opět skoro vyprodaná brněnská hala viděla vítězství modrobílých v poměru 3:0. Výsledek sice hovoří vcelku jasně, ale na ledě tomu tak rozhodně nebylo.

Hradečtí hokejisté doslova vlétli na svého soupeře a Kometa nevěděla, kde jí hlava stojí. Kdo však velice jistě věděl kde stojí, byl domácí brankář Marek Čiliak, který přiváděl hradecké střelce k šílenství. V samém začátku zápasu vychytal v jasných šancích Červeného a Honejska a pohotovou lapačku ukázal i proti teči Šimánka. Kometa se za první třetinu nedostala ke kloudné akci, o gólové šanci nemluvě.

Do druhé třetiny opět nastoupil aktivněji Hradec, ale střelu Šimánka a následně dorážku Pilaře zneškodnil opět Čiliak. V polovině zápasu se Kometa probrala a dávala o sobě přece jen více znát. K největší šanci ji však svou hrubkou dopomohl hradecký Vašíček, ale Špirko netrefil v pěkné šanci branku Ondřeje Kacetla. Tato chyba hradeckého beka jakoby před znamenala co bude následovat. Jelikož další jeho zaváhání již domácí tým brankově trestal. Kotouč se dostal na hůl Radima Zohorny a ten tváří v tvář proti Kacetlovi nezaváhal a Kometa vedla 1:0.

Do třetí třetiny šel Hradec jistě s plánem na vyrovnání, ale ten vzal za své hned v začátku třetiny. To dvojice Koreis – Burian našla před brankou osamoceného Petra Tona a domácí kanonýr se nemýlil, kotouč poslal svižnou střelou pod horní tyčku hradecké branky – 2:0. Tento okamžik již hradeckou hru definitivně otupil a ve zbytku utkání si již Východočeši nebyli schopni vytvořit nějakou šanci a Kometa tak utkání dovedla do vítězného konce. Definitivní podobu výsledku dal Jakub Koreis střelou do prázdné branky – 3:0.

Přidej komentář jako první k "Hradec v Brně ani tentokrát nebodoval"