Hradec venku opět padl

PSG Zlín – Mountfield HK 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

V pátek se odehrálo ve Zlíně na stadionu Luďka Čajky utkání devětačtyřicátého kola Tipsport extraligy mezi domácím PSG a hosty z Hradce Králové. Domácí hokejisté stále sní umístění v elitní šestce, Hradec přijel hájit pozici v elitní čtyřce. Pomoci mu k tomu měla i dvojice nových hráčů. Jedním byl zkušený obránce Pavlas z Litoměřic, druhým pak věkem ještě junior Patrik Miškář, který sezónu také odehrál v Litoměřicích.

Vstup do utkání se herně vydařil hostům z Hradce, ale šanci Honejska a teč Mertla zastavil pozorný Kašík. Co se nepovedlo Hradci, vydařilo se Zlínu. Ten dostal výhodu přesilové hry a využil jí dokonale. Pohledná kombinace se dostala až k PERTU HOLÍKOVI a ten neměl problém překonat bezmocného Kacetla – 1:0. Hradec odpověděl prakticky okamžitě, když po náletu do útočného pásma v podání dvojice Mertl – Šimánek si odražený kotouč našel JAROSLAV BEDNÁŘ a poslal jej za Kašíka – 1:1. Ve zbytku třetiny byl Hradec stále aktivnější, ale v poslední době se svěřenci Vladimíra Kýhose velmi trápí v koncovce.

Také druhá třetina začala pro Východočechy nadějně, ale střelu Deje zastavila tyčka a jakoby tento moment otočil celé utkání. Zlínu stačilo deset minut, aby rozhodl o celém utkání. Nejprve Daniel Štumpf našel před brankou ROMANA VLACHA a ten si v koncovce poradil na výbornou – 2:1. Následně přišla nejpohlednější branka utkání. A to když Jiří Ondráček pověsil na svá záda hradeckého obránce, zajel za branku, kde po první tyči poslal kotouč přesně na hůl ideálně postaveného JANA MARUNY – 3:1. Střelec branky pak smekl z hlavy pomyslný klobouk jako poděkování za luxusní přihrávku a skutečně toto gesto bylo na místě. Zlín však neměl stále dost a přidal i čtvrtou branku. To obránce PATRIK URBANEC poslal kotouč na branku Kacetla, když se do dráhy jeho letu nešťastně připletl debutující obránce Pavlas a tečoval jej přesně mezi betony Kacetla – 4:1.

Do třetí třetiny nastoupil v brance Hradce Adam Svoboda a přihlížel poklidnému dohrávání zápasu. Zlín se již nikam nehnal a Hradec byl psychicky velmi dole. Pro Východočechy to byla již pátá porážka v řade z venkovních zápasů a to není lichotivá vizitka pro jednoho z aspirantů na extraligovou medaili. Zlín tříbodovým vítězstvím stále může pomýšlet na elitní šestku. Hradečtí hokejisté jsou sice stále na čtvrtém místě, ale již pouze bod před Boleslaví a pozor si musí dát také na sedmý Chomutov, který navíc přivítají v nedělním kole na svém stadionu.

Přidej komentář jako první k "Hradec venku opět padl"