Hradečák Koubek je zase jedničkou Sparty. Zhubnul…

Hradec Králové – Už když chytal v Hradci Králové, tak měl problém s váhou. Ač byl jasnou volbou na prvního brankáře, do čela ho posílala perspektiva a možnost udělat velký obchod.

Přesto Tomáš Koubek, nynější gólman Sparty i národního mužstva, před pár lety přibral a hradecká legenda a trenér gólmanů Karel Podhajský rozhodl: „Nebude chytat.“

Tehdy měl Koubek 102 kilo, což bylo příliš. I při jeho 197 centimetrech. A nyní spadl do stejné situace.

Ve Spartě od začátku sezony seděl na lavičce, jedničkou byl Slovák Martin Dúbravka. Na Koubka se dostalo až v pondělí, v ligovém duelu s Mladou Boleslaví. Důvody byly dva. Zaprvé Dúbravka příliš nepřesvědčil, zadruhé hradecký vousáč byl v kondici.

V Boleslavi vychytal nulu a první výhru Sparty (1:0) v sezoně. Zaskvěl se především v prvním poločase, kdy vyrazil tvrdou střelu levého beka Jiřího Fleišmana.

Jeho výkon nezůstal bez odezvy. „Na Koubka jsem byl přísný, protože nepřišel v ideální formě. Teď zhubnul a byl připravený, proto jsem mu dal šanci. Aktuálně je jednička a je na něm, jestli si to udrží,” řekl po utkání italský kouč Sparty Andrea Stramaccioni.

„Já to neberu tak, že jsem jednička. Dnes jsem odchytal zápas a za týden to zas může být jinak. Uvidíme, na koho trenér ukáže,” reagoval Koubek.

Každopádně si exhradecký brankář řekl o místo v nejsledovanějším mančaftu české ligy. Zvládl totiž nepříjemný úděl brankářů Sparty. Ten značí, že je potřeba zasáhnout v pravou chvíli, jinak není moc v permanenci. „O tom je být gólmanem Sparty. Jedna střela a buď ji chytnete, nebo ne. Musím být připravený, i když není tolik práce, protože může kdykoliv vyplavat jakákoliv střela,“ řekl Tomáš Koubek.

V Boleslavi to zvládl na jedničku.
Zdroj: www.hradecky.denik.cz                                                          
Autor: Jiří Fejgl

 

Přidej komentář jako první k "Hradečák Koubek je zase jedničkou Sparty. Zhubnul…"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*