Hradeckou RunTour ovládlo letní počasí, na trať vyrazilo 1 500 běžců

www.yanrenelt.com

Vyprodáno! Informace, kterou vyslali do světa pořadatelé brzy ráno před sobotním závodem, potvrdila vzrůstající oblíbenost tohoto běžeckého podniku, který putuje každoročně po českých městech. Druhá letošní zastávka seriálu RunTour byla v Hradci Králové, kde na trať vyrazila plná kapacita 1 250 dospělých běžců a tři sta dětí.

Hned na začátek se tak nabízí otázka. Zvýšit či nezvýšit kapacitu, když pořadatelé museli před závodem odmítat poslední zájemce o startovní číslo? „Chceme zachovat RunTour rodinnou, přátelskou, pohodovou. Lidé chtějí příjemnou prostornou trať, žádné tlačenice. V zázemí rádi potkají své kamarády, rodinu a my jim v tom chceme vyjít maximálně vstříc. Nemáme zájem kapacitu nafukovat, stanovíme ji vždy podle dané trati a zázemí, aby si to všichni účastníci naplno užili se svými nejbližšími,“ vysvětluje tiskový mluvčí série Richard Valoušek.

Ten tak mohl společně s týmem sledovat stovky nadšených účastníků dalšího ze závodů RunTour. Dvanáct stovek běžců na trati na 5 i 10 kilometrů, stovky dětí na tratích 500 a 1 000 metrů. „Všechny v týmu těžší nejvíce pohled na rodinky, které přijedou v plném složení, dítě si odběhne ráno dětský běh, rodiče pak pětku nebo desítku. RunTour je jedna velká rodinná zábava, dnes se to opět potvrdilo,“ má jasno Valoušek.

Vítězem byl pro pořadatele tradičně úplně každý běžec, každý dostal medaili, polovina startovního pole i unikátní tričko závodu. Na pódiu pak vystoupali ti nejrychlejší ve svých kategoriích. Celkovým vítězem byl podle očekávání marocký vytrvalec Saji Abdelkabir a olympionička Eva Nývltová Vrabcová.

„Pro nás jsou vítězi ale skutečně všichni, pro řadu běžců to byl dnes první závod v životě a právě pro ty tu jsme, rádi jim ukážeme, že svět běhání je naprosto super, jen mu dát šanci,“ říká závěrem Valoušek a vzápětí zve na další díl seriálu. „Teď běžíme do Ústí nad Labem, kde nás čeká premiéra, ambasadorem je bývalý skvělý boxer Lukáš Konečný. V registracích jsou stále volná místa, takže šup, hlásit.

zdroj: www.run-tour.cz // Facebook

Přidej komentář jako první k "Hradeckou RunTour ovládlo letní počasí, na trať vyrazilo 1 500 běžců"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*