Hradečtí hokejisté opět v semifinále

Byla to bitva jako řemen, ale hokejisté hradeckého Mountfieldu si opět zahrají semifinále extraligy. O jejich postupu se rozhodovalo až v sedmém duelu čtvrtfinále s Libercem. Hradec rozehrál sérii výborně, když zvládl oba domácí duely a vedl 2:0 na zápasy. Pak však domácí prostředí využili i Tygři a bylo srovnáno na 2:2. Pátý duel se Mountfieldu vůbec nepovedl. Hrůzné dvě třetiny a prohra 1:2 vznesla velký neklid do tábora fanoušků. Ne však mezi samotné hokejisty. Zkušený kádr svěřenců Václava Sýkory se semkl a dokázal to, na co čekal několik let, vyhrál totiž šestý duel na ledě Liberce, brankou Radka Smoleňáka z poslední minuty utkání. Sedmý duel pak byl více než čtyřiadvacet hodin před úvodní buly vyprodaný. Samotné utkání bylo velkou bitvou, kterou rozhodlo posledních pět minut druhé třetiny. V těch nejprve Petr Koukal využil přesilovou hru a následně démon této série Radek Smoleňák dal svůj třetí vítězný gól ve čtvrtfinále. Tygři již pouze kosmeticky upravili na 2:1 pár sekund před koncem, to však nemohlo již nic změnit na obrovské vlně štěstí, která zaplavila ČPP Arénu v Hradci Králové. Fanoušci dlouho aplaudovali svým miláčkům a děkovali jim za velkou touhu v nepříznivě se vyvíjející série, přesně v rámci hesla chcemevíc, které si klub pro letošní sezónu zvolil. Loňské semifinále je tedy vyrovnané, je na čase udělat krok kupředu. Finálovému snu stojí v cestě Oceláři z Třince. Mají sílu dračí, jak zní jejich slogan. Hradec má sílu na ledě, v hledišti. Jedno je jisté, v semifinále nečeká na Hradec těžší soupeř, než byl ve čtvrtfinále Liberec. Série o finále startuje v Hradci již ve čtvrtek a v pátek.

Přidej komentář jako první k "Hradečtí hokejisté opět v semifinále"