Hrdina našeho dětství! Alpa s cukrem, zázračná lidová medicína našich babiček!

I vám babička dávala na kostku cukru trochu Alpy? Pokud jste si mysleli, že Alpa je jen na masáž bolavého těla, tak jste se mýlili. Právě v mládí ji dávali naše babičky při různých vnitřních bolestech, zvláště pokud bolelo bříško, a to nejen dospělým i dětem, a to v kombinaci s cukrem.

Lék na bolavé bříško

1 kostka kostkového cukru
1 lžička alpy

Na polévkovou lžíci položíme kostku cukru a zalijeme Alpou. Kostku cukru pak vložíme do úst, dobře požujeme a polkneme. Tento způsob léčení bolestí břicha, hlavně při nadměrné plynatosti, byl zažitý po dlouhá léta. Z vlastních zkušeností můžeme potvrdit, že to zabírá expresně rychle a úleva se dostaví okamžitě.

Další užitečné recepty s Alpou

10 aspirin

250 ml Alpy

skleněná nádoba

Pokud vás trápí kuří,  mozele nebo popraskané paty, vyplatí se vyzkoušet . 10 aspirin rozdrtíme, nasypeme do skleněné uzavíratelné nádoby a zalijeme 250 ml Alpy . Směs necháme odležet dva dny při pokojové teplotě a každý den protřepeme, aby se aspirin dobře rozpustil.

Každý večer si tuto směs naneseme na paty pomocí  navlhčeného vatového tampónu  – tampon necháme na patě. Potom patu zabalíme do potravinové fólie a obujeme přes ni ponožku. Necháme působit celou noc. Ráno nohy opláchneme, dobře vysušte čistým ručníkem a natřeme krémem.

ZDROJ: