Jako na houpačce…

V prvním kole nadstavbové skupiny „C“ 1. ligy zavítal na naši palubovku úspěšný nováček soutěže, Sportovní klub Univerzity Palackého Olomouc. A předvedl se ve výborném světle. Královští sokoli naopak předvedli svůj tradiční vstup do utkání, pomalé a postupné probouzení. I když výsledek první čtvrtiny (30:20) tomu nenasvědčuje. Vedení o 10 bodů bylo otázkou závěrečné jeden a půl minuty, kdy jsme dokázali olomouckým odskočit. Jak rychle jsme k vedení přišli, tak rychle jsme o něj na začátku druhé části přišli. Hosté šli několikrát do vedení a vedení uhájili i pro poločasovou přestávku – 47:48. Především velmi slabá obrana z naší strany byla hlavní příčinou ztráty nadějného náskoku. Ve třetí části, nejvyrovnanější jsme šli sice do vedení, ale osud utkání byl stále na vážkách. Dvoubodový náskok – 75:73, dával stále naději i hostujícímu celku. Ten se v průběhu třetí části dostal dokonce do více než desetibodového vedení a málokdo věřil na zvrat utkání. Ten však přišel především zásluhou Davida Šírka a jeho opět excelentních asistencí, střelecky se prosadil Petr Andres, Ondřej Peterka a Sam Faifr. Konečné skóre 94:85 a Královští sokoli si tak připisují první výhru v nadstavbové části.

SK UP Olomouc spoléhala především na čtveřici Matěj Strniště (13 bodů), Rudolf Polášek (17 bodů z toho 5x za 3b), Martin Vaňák (21 bodů, 3x za 3b a 7 doskoků) a především Pavel Novák. ten si připsal ceněný double-double za 20 bodů (1x za 3b) a 13 doskoků. Prodal tak své letité zkušenosti získané v extraligových týmech Sadské, NH Ostravy, BK Lions Jindřichův Hradec, BK Opavy a Orlů Prostějov. S posledně jmenovanými celky získal 1x stříbro v NBL a 4x bronzový post v NBL.

Z Královských sokolů střelecky vynikl tradičně Ondřej Peterka – 26 bodů (3x za 3b) + 8 doskoků, Sam Faifr 14b (3x za 3b), Petr Andres 12b (2x za 3b), Ladislav Malý 9 (3x za 3b), Tomáš Mahler 8b, Tomáš Kiršbaum 8b, David Šírek 6 bodů a 5 asistencí, Michal Honzák 2. František Žaba do utkání nezasáhl.

Vcelku překvapivé výsledky se zrodily také ve zbývajících utkáních nadstavbové skupiny, když Slavoj Litoměřice dokázal doma porazit silný celek Opavy B (78:53). Opava odcestovala na sever Čech pouze se sedmičkou hráčů bez pendlujících posil z „A“ týmu. Ještě překvapivějším výsledkem je porážka SKB Zlín na půdě mladíků Basketballu Nymburk „B“ 80:62. Zlín, který vstupoval do nadstavby bez jediné započítatelné porážky si tak svoji první připsal. Právě SKB Zlín bude naším soupeřem ve 2. kole, kam Královští sokoli odcestují 5.3.2017.