Jubilejní 125. Velká pardubická s Českou pojišťovnou

Letošní Velká pardubická s Českou pojišťovnou slaví půlkulaté jubileum. Dostihový spolek a.s. očekává, že její 125. ročník navštíví přes pětadvacet tisíc diváků. Vstupenky na sezení byly vyprodány již v září, lístků na stání je ale stále dostatek. Na diváky čeká zajímavý dostihový program s velmi kvalitním obsazením hlavního dostihu. Na startu bude i zástupce francouzské stáje, vítěz dostihu seriálu Crystal Cupu. A právě do toho seriálu patří i 125. Velká pardubická s Českou pardubickou.

Dotace Velké pardubické už třetím rokem činí pět milionů korun, částkou ve výši 4,8 milionů korun dotuje Česká pojišťovna. Ta se stala generálním partnerem nejstaršího a nejtěžšího dostihu kontinentální Evropy poprvé v roce 1991, od roku 1995 je partnerem každoročním. „Jsme hrdí, že letos můžeme být generálním sponzorem tohoto unikátního dostihu již po dvaadvacáté a že prostřednictvím spolupráce s Dostihovým spolkem pomáháme udržet dlouholetou tradici Velké pardubické. Jsem přesvědčen, že Velká pardubická a Česká pojišťovna mají hodně společného. Mimo jiné je to i mnohaletá tradice, která za pojišťovnou i dostihem stojí a která přispěla ke značnému zvýšení prestiže celého závodu,“ prohlásil člen nejvyššího vedení České pojišťovny Radek Moc.

STARTOVNÍ LISTINA
Na startovní listině 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou je dvaadvacet koní a jezdců, nejvíce startujících na trať dlouhou téměř sedm kilometrů posílá trenér a osminásobný vítěz tohoto dostihu Josef Váňa st. Nejzkušenějším jezdcem v poli bude Dušan Andrés se svým jednadvacátým startem v kariéře. Zahraniční stáje bude reprezentovat svěřenec trenéra Patrice Quintona jménem Pasquini Rouge z Francie.

O místo na startovní listině usilovalo téměř sedmdesát koní, čtyřicet z nich prošlo sítem kvalifikací. Na startu tohoto legendárního dostihu uvidíme tu nejvyšší špičku českého i zahraničního turfu. Vítězem může být prakticky kdokoli, jednoznačného favorita nemáme, což sice není pro sázkaře zrovna dobrá zpráva, ale o to více bude letošní ročník Velké pardubické napínavější, dramatičtější a mnohým jistě připraví deset adrenalinových minut. Ale přeji si, aby emoce a skvělé chvíle zažili všichni návštěvníci a vrátili se na pardubické závodiště dříve, než zase na Velkou pardubickou v příštím roce. Emoce a adrenalin totiž nabízíme od jara do podzimu,“ říká předseda představenstva Dostihového spolku a.s. Richard Benýšek.

Bookmakeři prozatím vidí jako jednoznačné favority Zarifa (ž. Josef Bartoš) a Rabbit Wella (ž. Josef Váňa ml.), hned v závěsu za nimi jsou Universe of Gracie (ž. Jan Faltejsek) a Klaus (ž. Raffale Romano). „Máme za sebou čtyři kvalifikace, které možná něco napověděly, ale jsem přesvědčen, že už nyní s lehkou nervozitou přemýšlíme, zdali se vítězem letošní „velké“ stane jeden z tipů bookmakerů, nebo se objeví pomyslný „černý kůň“, který neočekávaně vyhraje. Pro mě osobně není žádný dostih, ani Velká pardubická, jen o jednom vítězi. Je to o všech jezdcích, koních, trenérech a majitelích, je to o všech, kteří přispívají k tomu, že se dostihovému sportu u nás daří a že se Velká pardubická běží již po 125.,“ doplnil primátor Pardubic Martin Charvát.

DOPROVODNÝ PROGRAM
Součástí dostihového odpoledne bude také 2. ročník Malé Velké pardubické. V prostoru cílové roviny bude vytýčena trať s jedenácti zmenšenými překážkami z kurzu Velké pardubické. Překonávat je budou minikoně s kohoutkovou výškou od 74 do 82 centimetrů. „V porovnání se 125. ročníkem Velké pardubické je Malá Velká pardubická ještě v kolébce, ale jsem přesvědčen, že i z tohoto závodu se jednou vyvine tradice a že bude stejně populární jako její starší „sestra“ Velká pardubická, která bezesporu patří ke zlatému pokladu našeho města,“ vyjádřil své přesvědčení náměstek primátora a člen představenstva Dostihového spolku a.s. Jan Řehounek. Malou Velkou pardubickou ve spolupráci s Dostihovým spolkem připravilo PRZECHWOZD, skokové centrum minikoní. Pokřtěn bude také charitativní nástěnný kalendář vydaný Rotary klubem Pardubice, jehož autorem je fotograf Štěpán Bartoš. V kalendáři jsou zachyceny oči a ruce klientů Domova pro seniory U Kostelíčka, kterým – stejně jako obyvatelům Domova pro seniory na Dubině – je určen finanční výtěžek z prodeje kalendáře. Záštitu nad projektem převzali primátor města Pardubice Martin Charvát a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

ČASOVÝ HARMONOGRAM
Slavnostní zahájení dostihového dne se uskuteční v 11:00 hodin. Ceremoniál zpěvem české státní hymny zahájí operní pěvkyně Eva Urbanová. Dostihovému dni požehná také populární lanškrounský kněz Zbigniew Czendlik. První dostih startuje v 11:30 hodin, Velká pardubická odstartuje v 16:40 hodin.

125. Velká pardubická s Českou pojišťovnou: Vstupenky a doprava

Předprodej vstupenek na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou byl zahájen už na začátku letošního roku. Nakupovat lístky jak sezení, tak na stání bylo možné i online přes Ticketportál. V září však systém hlásil VYPRODÁNO. Tato zpráva se týkala jen vstupenek k sezení, lístků na stání je stále dostatek.Vstupenky na stání je možné zakoupit online (externí odkaz) (nové okno)v předprodeji, nebo na místě v pokladnách u vstupu do areálu závodiště. Cena takové vstupenky je 190 korun, děti do 140 cm výšky mají vstup zdarma.

Pokud však při nákupu vstupenky divák předloží jízdenku společnosti České dráhy a.s. s cílovou stanicí Pardubice, získá slevu 50%. Tato sleva se nevztahuje na vstupenky zakoupené v předprodeji. „Vzhledem k tomu, že lze díky vysoké návštěvnosti i stavebním pracím na příjezdových komunikacích očekávat komplikace v dopravě, jsme rádi, že můžeme i tímto způsobem motivovat návštěvníky závodiště k využití vlakové dopravy. České dráhy dokonce vypraví i několik posilových spojů navíc,“ řekl místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. Zastávka Pardubice, závodiště je od vstupní brány do areálu závodiště vzdálena 300 metrů.

Posilové spoje tradičně vypraví i Dopravní podnik města Pardubic. Autobusové spoje pojedou z několika směrů (z Polabin, Dubiny, Masarykova náměstí a od Hlavního nádraží). Po ukončení závodu bude zajištěn rozvoz diváků na trase Závodiště – Dopravní podnik – Teplého – Na Spravedlnosti – 17. listopadu – Palackého – Hlavní nádraží, Albert HM. „Kvůli stavebním pracím v okolí Parama vytyčil dodavatel stavby obchůznou trasu pro pěší z nádraží na závodiště. Prosíme návštěvníky, aby respektovali značení. Tato trasa měří dva kilometry a je o pouhých 400 metrů delší než obvyklá trasa,“ dodal Skalický. Druhá trasa pro pěší je navržena z centra ulicemi 17. listopadu, Milheimova a Teplého.

Parkovací plochy jsou vyhrazeny na obvyklých místech, především na sousedním letišti, na části uzavřenésilnice I/37 v úseku od závodiště směrem k Dražkovicím. Pořadatel doporučuje návštěvníkům Velké pardubické zaparkovat své vozy na některém z odstavných parkovišť ve městě (například v areálu bývalého lihovaru u hlavního nádraží v Pardubicích) a na závodiště pokračovat hromadnou dopravou. „Komplikace v dopravě se dají předpokládat také po skončení dostihového mítinku. Je nutné si uvědomit, že prostor budou ve stejnou chvíli opouštět desetitisíce diváků. Prosíme proto diváky, aby byli trpěliví a přizpůsobili svůj odchod či odjezd ze závodiště aktuální situaci,“ vyzval diváky Michael Skalický. Řidičům jedoucím směrem na Holice je při odjezdu doporučeno jet ulicemi Teplého, Pichlova a poté na rychlodráhu. Sjezd ze silnice I/37 směrem k nádraží je totiž kvůli stavbě uzavřen.

[Best_Wordpress_Gallery id=“25″ gal_title=“Velká Pardubická“]

zdroj: www.pardubice-racecourse.cz

Přidej komentář jako první k "Jubilejní 125. Velká pardubická s Českou pojišťovnou"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*