König a Jähnig vyhrát v Brně

Jezdci ADAC Northern Europe Cup se tento víkend seřadili do sedmého z jedenácti závodů, které se konají v této sezóně roku 2017. Toto zařízení se uskutečnilo pod vlajkou MotoGP stejně jako předchozí. Tentokrát však závodníci Moto3 byli v Brně v České republice, kde se zúčastnili vzrušující bitvy o dvanáct kol, během nichž Oliver König (15, CZE) vyhrál Standard a Jan-Ole Jähnig ( 16, GER) třídy GP.

Toni Erhard (16, GER) v Kiefer Racingu se po prvních kolech předvedl, ale týmový důstojník Dirk Geiger (15, GER) se brzy shromáždil na tlaku zezadu. Po několika tvrdých závodech oba byli překvapeni Olivem Königem (15, CZE) a Leonem Orgisem (16, GER), kterému se opět podařilo uzavřít dva vrcholné jezdce poté, co se původně vrátily na start. König konečně využil svou domácí výhodu, převzal vedení a vyhrál třídu Standard.

Orgis, který dojel s Königem, obsadil druhé místo, jenom o pouhých 0,069 sekund na místní favorit. Po silném závodě byl Erhard konečně porazen na třetí místo za 0.133 sekund za Orgisem. Dirk Geiger (15 let, GER) vynechal pódium a musel se spokojit se čtvrtým místem. Toto je poprvé v této sezóně, kdy protestní nadace ADAC Sports Foundation nedokončila na pódiu. Marvin Siebdrath (13, GER) dokončil Top Five ve třídě Standard.

Geiger na 145 bodech stále vede celkové pořadí. Philipp Freitag (20, GER) se umístil na druhém místě se 107 body po umístění šesté v závodě, za ním následoval Erhard na třetím místě se 105 body.

Mezitím v závodě GP získal závodník týmu Freudenberg Racing Team Jan-Ole Jähnig (16, GER) po závodění od začátku do konce pohodlné vítězství. Ernst Dubbink (28, NED) se umístil na druhém místě, po němž následoval Jerry van de Bunt (25 let), který nezaznamenává žádné mistrovské body jako hostující. Ruben Bijman (13, NED) skončil čtvrtý.

Tim Georgi (17 let, GER), který se tento víkend soutěží o divokou kartu na mistrovství světa Moto3, se nezúčastnil, ale stále vede celkově o 125 bodů. Jähnig se však po svém vítězství naklonil rychleji a nyní se umístil na druhém místě v GP kategorii s 112 body, po němž následoval Walid Khan Soppe (17, NED) na 96. místě.

Připomínky od prvních tří

Oliver König (15, CZE), vítěz, ADAC NEC Standard: „Na začátku závodu jsem byl trochu pomalý a Dirk a Toni se mi podařilo opustit mne. Vytáhl všechny zastávky dvě kola před koncem závodu, vysílal můj nejrychlejší kolo a byl schopen předjet Toniho a Leona, a tak vyhrát tady v mém domácím okruhu. Jsem velmi spokojen se sebou a jsem rád, že jsem viděl všechny lidi Velké „děkuji“ všem! “

Leon Orgis (16, GER), druhý, ADAC NEC Standard: „To byl jeden z nejtěžších závodů, jaké jsem kdy měl. Můj start byl tak dobrý, že jsem dokázal udržet pozici.“ Ernst se od nás trochu odtáhl Start a v důsledku toho jsem ztratil kontakt s Toni a Dirkem, kteří byli na frontě, bojoval jsem s Oliverem na P3 a my jsme se přiblížili k ostatním dvěma, tak jsme to udělali. V posledním kole jsme je překonali oba, dokázal jsem se dostat do vedení, ale Oliver šel za sebou v předposledním rohu, což byl velmi úspěšný víkend a my jsme zajistili životně důležité body. Celý Kiefer Racing Team. “

Toni Erhard (16, GER), třetí, ADAC NEC Standard: „Můj start byl výborný a já jsem dokázal obhájit svou pozici, snažil jsem se sledovat Jan-Ole, ale trochu odtáhl rovinky. Ale na začátku závodu jsme byli schopni odtrhnout se od našich soupeřů, měl jsem pneumatiky do středu závodu s velkými problémy, sklouzl jsem docela špatně a nedokázal jsem si udržet svůj čas. Leon přinesl a nakonec mě předal, P3 znamená víc životně důležitých bodů. Už se těším na Silverstone a chtěl bych tam znovu pokračovat v útoku. “

Jan-Ole Jähnig (16, GER), vítěz, ADAC NEC GP: „Byla to hezká rasa, nicméně to nebylo to, co byste nazývali snadné, protože jsem vedl každé kolo a zjistil, Jsem velmi potěšen, že jsem byl schopen zlepšit svůj čas, protože jsem byl dnes druhý rychlejší, Brno není nutně mou nejoblíbenější cestou, což mě ještě víc těší, že jsem tu už vyhrál. Na Silverstone a doufám, že mohu znovu zajistit co nejvíce bodů. “

Ernst Dubbink (28, NED), druhý, ADAC NEC GP: „Je to poprvé, co jsem v Brně cestoval , takže kvalifikace a závod byly docela těžké. Ale i po uplynutí asi jednoho a půl kol a po mých kolech se zrychlil, ale moji soupeři také zrychlili a byli ještě o něco rychlejší. Držet svou koncentraci, takže jsem udělal spoustu chyb a mé kolo bylo pomalejší k závěru závodu. Jsem spokojený s mým prvním odstupem od závodu, ale druhý by jistě mohl být lepší. “

Jerry van de Bunt (25, NED), třetí, ADAC NEC GP: „Ještě jsem tento motor ještě nejezděla, takže měl dobrý start na víkend.“ Kvalifikace skončila opravdu dobře. Závod a ztratil některé z mých tempo.Našel jsem svůj rytmus po čtyřech až pěti kolách a udržel jsem ho na cílové čáře a jsem rád, že jsem zde získal trofej. “

Přidej komentář jako první k "König a Jähnig vyhrát v Brně"