Královští sokoli : Basket Košíře 76: 57

Sestava a body: Ondřej Peterka 23 (3x za 3b), 6 doskoků, 7 asistencí, Tomáš Mahler 9 (1x za 3b), Libor Švandrlík 9b, Michal Honzák 8 (2x za 3b), Samuel Faifr 8 (2x za 3b), Petr Andres 7 (1x za 3b), Peter Majerík 6, David Šírek a Tomáš Kiršbaum 3 (oba +x za 3b), Luboš Lachman, František Žaba 0.

Hostující celek velmi dlouho vzdoroval a v první čtvrtině také dlouho vedl. Domácím se podařilo srovnat skóre až v samotném závěru čtvrtiny (20:20). Ve druhé čtvrtině šli Královští sokoli do mírného vedení a poločasové skóre se zastavilo na osmibodovém náskoku – 39:31. Po přestávce domácí nenechali nikoho na pochybách, že by utkání mohlo dojít k dramatické koncovce a plynule navyšovali vedení v utkání. Ještě výraznější převahu prokázali na začátku posledního dějství, kdy po pěti odehraných minutách zaznamenali 10 bodů, zatímco soupeř ani jeden. Zasloužené vítězství, ale… Bilance doskoků, při jasné výškové převaze 38:37 je trošku slabým odrazem výsledku. Sokoly zachránila střelba z tříbodové vzdálenosti, ze které padlo 30 bodů (trojky 10:4). V čem domácí vynikli, byly asistence, kterých za utkání nasbírali 22, Basket Košíře 5.

Velmi dobrý výkon podal Ondřej Peterka, autor 23 bodů, 6 doskoků a 7 asistencí. Byl také jediným hráčem, který snese přísnější kritéria hodnocení za předvedenou hru v celém utkání. Solidní výkon předvedli Tomáš Mahler, Petr Andres, David Šírek a Peter Majerík. U všech se ale jedná o dobrý výkon v některých částech utkání, rozhodně ne po celé. Na celé čáře opět propadl Milan Jaroš, opakující se stav z předchozích utkání, pouhé 3 doskoky ve statistikách jsou žalostným výkonem.

Co by řekl asi k utkání trenér Peterka? Vůbec nejsem spokojený, zvlášť s výkonem v první čtvrtině. Velmi vlažný začátek umožnil soupeři nabrat desetibodové vedení. Každá ztráta stojí zbytečně vynaložené síly, které s lepším soupeřem mohou ve vyrovnaném utkání v koncovce chybět. Zlepšený výkon, zvlášť ve druhé polovině utkání, nás dovedl k vítězství. Průběh dnešního utkání probereme na poradě s hráči a doufám, že k dalšímu utkání přistoupí s větším nasazením. Další utkání nás čeká příští týden v Plzni. Hraje se v pátek, pro velkou většinu hráčů, kteří chodí do zaměstnání, velmi nevýhodný termín. Navíc nás čeká poměrně dlouhé cestování na západ Čech.