Královští sokoli : BK Opava „B“

2017  Královští sokoli : BK Opava „B“

V domácím, nedomácím prostředí haly na Eliščině nábřeží nastoupili Královští sokoli proti tradičnímu soupeři v závěrečných fázích 1. ligy mužů – celku BK Opava „B“ v rámci 3. kola nadstavbové skupiny C. Opavští si v minulém kole poradili s rezervou Nymburka 90:84, když ještě na začátku 4.čtvrtiny prohrávali rozdílem 12 bodů, 59:71.

S celkem Královských sokolů si však poradit nedokázali a z Hradce králové si vezou vysokou porážku rozdílem 38 bodů 89:51 po čtvrtinách 23:10, 48:30, 69:38.

Sestava a body: Tomáš Kiršbaum 20 (2x za 3b, 7 doskoků, 3 bloky), Ladislav malý 18 (3x za 3b), Libor Švandrlík 17 bodů ( 2x za 3b, 9 doskoků), František Žaba 13 (1x za 3b), Petr Andres 10 (2x za 3b), David Šírek 6 bodů, 6 asistencí, 6 doskoků, Michal Honzák 3b (trojka), Tomáš Mahler 2.

Královští sokoli se obávali změny prostředí, ale palubovka na Eliščině nábřeží se ukázala jako dobrá volba, když třebešská hala zůstala pro tento termín obsazena. Od začátku utkání domácí nepřipustili soupeře na dostřel a brzy si vypracovali vedení, které v průběhu utkání jen navyšovali. Ačkoliv již první čtvrtině dominovali rozdílem 13 bodů (23:10), rozhodující krok udělali především v čtvrtině třetí, kterou vyhráli poměrem 21:8 a do závěrečné šli za stavu 69:38. Velmi dobrý výkon podal Tomáš Kiršbaum, kterému zřejmě velmi svědčilo komornější prostředí haly na Eliščině nábřeží. Po zásluze se stal nejlepším střelcem domácích s 20 body, přidal v první polovině důležité doskoky a také bloky. Ladislav Malý zaostal za Tomášem Kiršbaumem pouze o dva body (18 celkem) a především jeho úspěšné trojkové pokusy podtrhovaly jeho dobrý výkon. V podobném světle se předvedl také Libor Švandrlík, dvakrát úspěšný z trojkové vzdálenosti a k 17 bodům přidal 9 doskoků a jediný jej dělil od ceněného double -double. Dnes nesmíme v hodnocení zapomenout na Františka Žabu. Vzhledem k tomu, že Královští sokoli nastoupili k utkání pouze s osmičkou hráčů, rotace nemohla být příliš velká. Na Františka tak konečně vyšel větší časový příděl na palubovce a trenérům se odměnil velmi solidním výkonem, 13 body (1×3). Získal také důležité míče jak v obraně, tak i v útočné fázi. Tedy,  k nastříleným bodům přidal slušnou porci „černé práce“. Celkově se dařila střelba z dlouhé vzdálenosti – trojky 11:3. Přestože opavský celek má ve svém středu několik velmi dobrých střelců, obrana Sokolů jednoduché střely z dlouhé vzdálenosti nepřipustila. Prosadil se pouze kapitán hostí, Tomáš Mičůnek. Zaznamenal 20 bodů (2x za 3b) a stal se nejlepším střelcem hostí s naprosto stejnou bilancí jako Tomáš Kiršbaum na domácí straně co se bodů týče. Úspěšnější byl Mičůnek na doskoku, těch si připsal do statistik 12 a je tak jediným hráčem s double-double v utkání. Dvouciferným bodovým kontem se na straně opavských mohou pochlubit 2 hráči, v domácím týmu hned pět.

Královští sokoli si tak připsali další cennou výhru do tabulky nadstavbové skupiny „C“, nadále jim patří zcela po zásluze první příčka.

Další porážku si připsal celek SKB Zlín na palubovce Slavoje Litoměřice 95:54, v nadstavbové skupině již třetí.