Královští sokoli padli Ariete Prostějov 70 :101

Favorit nezaváhal

70:101, to je výsledek utkání 5. kola Českého poháru mezi Královskými sokoli a Ariete Orli Prostějov. Hned v úvodu utkání hostující celek dokázal, že svého protivníka nikterak nepodcenil a rychlými trojkami Pavla Slezáka šel do výrazného vedení. Královským sokolům se naopak katastrofálně nedařila střelba ať z pod koše, nebo ze střední a dlouhé vzdálenosti. Nedokázali proměnit ani jednoduché šance. Vyjádřeno procentuální matematikou, veškerá střelba na úrovni pouhých 30%. Rozhodla tedy první část utkání, ve které domácí prohráli 16:30, s přibývajícím časem odhodili sokoli nervozitu a hráli důstojnou partii. Přesto náskok prostějovských orlů postupně narůstal až na konečný rozdíl jednatřiceti bodů. Zaplněná třebešská hala i tak mohla být spokojená. Jeden z nejlepších celků české nejvyšší soutěže není na naší palubovce k vidění každý týden. V celku Ariete Prostějov střelecky vynikali Pavel Slezák – 17 bodů, z toho 5x za 3 body, Lukáš Palyza 21 bodů, rovněž 5x za 3 body. Pavel Slezák byl vyhodnocen jako nejlepší hráč celku Prostějova a po právu obdržel upomínkový dárek od jednoho z partnerů utkání. V domácím celku Královských sokolů byl nejlepším hráčem vyhodnocen David Šírek, autor 21 bodů (2x3body). Do bodové sbírky dále přispěli- Peter Majerík 16 bodů, Tomáš Macela 15 bodů, Tomáš Kiršbaum 6 bodů, po 4 bodech Libor Švandrlík a František Žaba, 3 body Jiří Bahník a 1 bod Vladimír Tomáš. V čem jsme dokázali držet s Prostějovem krok, byl doskok pod oběma koši 44:45.

Trenér Peterka: „Utkání jsme začali se zbytečným, až přehnaným respektem. Neproměnili jsme zcela jednoduché příležitosti a Prostějov tak hned v úvodu odskočil na 14 bodový náskok. Máme v celku hráče, kteří okusili chleba v nejvyšší soutěži, pro ostatní to byla velmi cenná zkušenost a určitě i zážitek. Na kdyby se nehraje, Prostějov splnil roli favorita a můžeme mu jen popřát, aby dokázal obhájit loňské prvenství v Českém poháru. Ve výsledku ale diváci viděli velmi dobrý basketbal a myslím, že nelitovali cesty na toto utkání. Pro nás je ale teď důležitější duel 1. ligy s Brnem, kterému bychom rádi vrátili porážku z brněnské palubovky. Děkujeme všem divákům za podporu v hledišti a věřím, že se setkáme opět při nedělním utkání od 17 hodin.“

Pavel Kuneš, divák z Hořic:

„Jste pravidelným návštěvníkem basketbalových utkání Královských sokolů? Úplně pravidelným ne, ale pokud mi to čas dovolí, vždy se rád přijedu podívat. Sám hraji fotbal a hokej, takže ke kolektivním sportům mám blízko. Ale abych řekl pravdu, dříve jsem basketbal nazýval „rukobalem“, ovšem jen do té doby, než mě kamarád vzal na skutečné utkání. Od té doby jsem příznivcem basketbalu a Královských sokolů.

Co jste říkal na průběh utkání? Hradečtí kluci byli po pár minutách na „ručník“, snad měli svázané ruce, ale v dalším průběhu se zvedli a rozhodně se bylo na co dívat. Je vidět rozdíl soutěže, prostějovští byli chvílemi výrazně rychlejší, hráli jednodušeji a efektivněji.

Neodradí Vás prohra o 31 bodů od další návštěvy? To rozhodně ne. Jak jsem se dozvěděl z výborně připraveného komentáře utkání, Prostějov je obhájcem prvenství v poháru a určitě se bude snažit loňské vítězství potvrdit. Sokoli se nemají za co stydět a přeji jim úspěch v dalším pokračování 1. ligy. “

Autor: Pavel Rozsypal

70 : 101
Královští sokoli : Ariete Prostějov
Soutěž: Český pohár (5.kolo)
Datum: 13.01.2016
Rozhodčí: Kapaňa Lukáš, Kapl Antonín

.

[supsystic-gallery id=25 position=center]

Přidej komentář jako první k "Královští sokoli padli Ariete Prostějov 70 :101"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*