Královští sokoli : SKB Zlín 104:61

Utkání 4. kola 1. ligy mužů

Famózní nástup Královských sokolů do utkání (9:0) měl také důsledek v pozdějším příjezdu hostujícího celku, který se zdržel díky dopravní nehodě na proslulé silnici E35. V průběhu první čtvrtiny však zlínští hráči srovnali krok a v jednom okamžiku se dostali i krátce do vedení. Závěr ale patřil opět domácímu celku, který tak vyhrál první dějství 28:20. Druhou část rozdílem 3 bodů ovládl moravský celek, poločasové skóre 42:37.

Třetí čtvrtinu ovládl domácí celek poměrem 29:13 a vybudoval si náskok jednadvaceti bodů 71:50. Hned v úvodu čtvrté čtvrtiny navýšili domácí vedení na rozdíl 25 bodů a utkání dotáhli do vítězného konce. V závěru se utkání proměnilo v trojkovou exhibici Petra Andrese, který si jich připsal hned 5. „Stovku“ si na své konto připsal nejmladší hráč celku Dominik Štěpán.

Sestava a body: Petr Andres 25, (5x3b), Jan Jiříček 21, Ondřej Peterka 14 (2x3b), Libor Švandrlík 11 (3x za 3b), Peter Majerík 12, David Šírek 10, Ladislav Malý 5 (1x3b), František Žaba 4, Dominik Štěpán 2, Tomáš Mahler …

Trojky celkem: 11:3, doskoky 45:40

Nejlepším střelcem hostí se stal Michal Jedovnický se 17 body (2xza 3b), Tomáš Vošlajer přidal 12 bodů.

Příští domácí utkání 29.10.2017 v 17.00 kdy hostíme Basketbal Olomouc.