Královští sokoli : USK Praha „B“

1. kolo 1. ligy – 27. 11. 2016 – Královští sokoli : USK Praha „B“     81:76  (19:25, 40:36, 64:53)

Rezerva USK zlobila

Velmi dobrý výkon podala rezerva USK Praha v nedělním utkání 1. ligy mužů v rámci 9, kola. „Béčko“ USK zahájilo utkání velmi nebojácným způsobem a patřila jim i první čtvrtina utkání, zatímco Královští sokoli se jen velmi zvolna rozkoukávali na palubovce (19:25). Po vyrovnání stavu domácí sokoli mírně odskočili a to v průběhu druhého poločasu až na rozdíl téměř 20 bodů. Ani v tu chvíli nebylo dohráno a Královští sokoli se museli o výsledek obávat až do samého závěru, když USK mohutně finišovalo a úspěšně stahovalo rozdíl na konečných 81:76. Dobrý výkon podali Peter Majerík, Tomáš Mahler, Samuel Faifr a několik exkluzivních asistencí předvedl David Šírek. Opakovaně velmi špatný výkon podal Milan Jaroš. Za téměř 11 minut pobytu na hřišti zaznamenal pouhé 2 doskoky bez bodového zisku, což je při jeho fyzických parametrech žalostně málo.

Sestava a body: Peter Majerík 16 (1x za 3b), Ondřej Peterka 15 + 7 doskoků, David Šírek 11 (1x za 3b) + 5 doskoků + 5 asistencí, Samuel Faifr 11 (2x za 3 body), Tomáš Mahler 10 + 5 doskoků, Petr Andres 7 (1x za 3b), Libor Švandrlík 5 (1x za 3b), Ladislav Malý 4. Bez bodů Michal Honzák, Milan Jaroš 0. František Žaba do utkání nezasáhl.

Trojky 6:5, fauly 12:14, doskoky celkem 31:23.

Trenér Peterka: „Nejsem spokojený s výkonem některých hráčů. Zřejmě došli k závěru, že soupeře „utlučou čepicí“ nebo se porazí sami. Mladí hráči USK podali velmi dobrý výkon a v závěru mocně dotahovali, to už se pro změnu zřejmě někteří naši borci viděli ve sprše. Máme zkušenější hráče, máme vyrovnanou lavičku, měli jsme výraznou výškovou převahu, ale takhle k utkáním nelze přistupovat. Zvítězili jsme a udrželi první místo v tabulce s jednou prohrou na kontě, ale dnes bych sportovně pogratuloval spíš našemu soupeři k dobrému výkonu.“

Autor:  Pavel Rozsypal

Přidej komentář jako první k "Královští sokoli : USK Praha „B“"