Královští sokoli vs.BK Opava „B“ 96:55

Opava „B“ s předčasnou nadílkou

Opavská rezerva si odvezla z utkání 6. kola pořádnou nadílku. Jedenačtyřicet bodů jim nadělili Královští sokoli po čtvrtinách 25:11, 48:20, 79:34 na konečných 96:55. Sokoli doslova po palubovce létali a přehráli tradičně největšího konkurenta o první příčky ve skupině rozdílem třídy. Málokdo z početného publika čekal tak jednoznačný průběh od samého začátku, i když na první body v utkání se čekalo téměř celé 3 minuty. Dařilo se ve všech basketbalových činnostech a v součtu jsme vytvořili rekordní, nejvyšší rating v utkání sezóny 2015/2016 – 141 !!! Jen namátkou vyjmeme ze statistik – doskoky 55:31, asistence 28:14, trojky 9:7, trestné hody 15/11 : 7/2. Dva hráči si připsali ceněný double double. Střeleckou chuť našel především Tomáš Kiršbaum, autor 27 bodů (z toho 5x za 3 body) + 11 doskoků, Libor Švandrlík 16 bodů (2x3b) + 12 doskoků, Peter Majerík 22 bodů, 6 doskoků, Tomáš Mahler 10 bodů, 6 doskoků, Luboš Lachman 7 bodů, František Žaba 5 bodů, Radovan Kouřil 5 bodů, 11 asistencí, 6 doskoků, David Šírek 4 body, 5 asistencí, Jiří Bahník, Tomáš Macela a Vladimír Tomáš zůstali bez bodového zápisu, ale posledně jmenovaný do statistik přispěl 7 doskoky a dvěma asistencemi. Dodejme, že konečný rozdíl – 41 bodů byl ještě milosrdný, na začátku poslední čtvrtiny byl rozdíl ve skóre již 50ti bodový !!!

Za Opavu se výrazněji prosadili Vitězslav Branda se 13 body, Michal Ihring 12b, Robert Dihel 11.

Trenér Peterka – Královští sokoli: „Na Opavu jsme se dobře a pečlivě připravili. V minulých sezónách to byl vždy největší rival v bojích o přední místa v 1. lize. Navíc všichni hráli s velkou chutí a motivací podat co nejlepší výkon. Jsem rád, že jsme se dostali v posledních týdnech do herní pohody a toto utkání k tomu zase hodně přispělo. Málokdo by asi čekal takový průběh, ale myslím, že diváci mohli být nad míru spokojeni s předvedenou hrou našeho týmu. Viděli nádherné asistence v podání Davida Šírka, Radovana Kouřila, ale i spolupráci podkošových hráčů Tomáše Kiršbauma, Petera Majeríka a Libora Švandrlíka. Samotný začátek utkání vyzněl asi trochu rozpačitě, trvalo skoro 3 minuty, než padl první koš, ale pak Sokoli opravdu vzlétli a rozhodli jsme už v první čtvrtině. Dokázali jsme ji vyhrát o 14 bodů. Náskok pak už jen a jen narůstal, v jednu chvíli i na 50 bodů. Do hry se dostali všichni hráči k utkání připravení. Samozřejmě, že ke konci utkání lehce poklesla koncentrace, ale v takovém případě chápu a zcela vyjímečně i toleruji. Děkuji všem za předvedený výkon, děkuji divákům, kteří nás přišli podpořit a mám radost z toho, že je jich na tribunách zápas od zápasu více a více.“

Petr Valeček – Opava „B“: „Přijeli jsme naštěstí velkým autobusem, tak se nám tam ten náklad snad vejde. A musím poděkovat trenéru domácích, že nás v koncovce ještě „šetřili“.“

Zaslechnuto v kuloárech: „Přišel jsem na vyrovnané utkání a naši kluci jim dali takovou nakládačku. Hráli dobře, střelba, doskoky, skvělé asistence, dobře se na to koukalo, jen tak dál.“

Autor: Pavel Rozsypal