Lvice doma přehrály Žabiny

Ve čtvrtek začal v Hradci dvacátý ročník tradičního trutnovského turnaje. Naše Lvice přivítaly Žabiny, které na Sokol přijely v kompletním složení, domácí lavička postrádala kapitánku Klaudovou a lehce nachlazenou Noskovou. Náš soupeř se netají pro letošní sezónu velkými ambicemi a tak to byl dobrý test pár dní před startem ŽBL, který proběhne právě s celkem Žabin příští sobotu v Brně. První poločas duelu byl jasně v režii Lvic, které byly pozorné v obraně a dařil se jim rychlý protiútok, na který soupeř nestačil reagovat. Poločasové vedení 43:26 bylo dobrým vkladem do dalších dvaceti minut. V těch předvedly Žabiny přece jen o něco povedenější výkon a utkání se začalo lehce dramatizovat a došlo i na tradiční emoce hostujícího realizačního týmu. Nápor soupeře otupila nesportovní chyba a trojky v podání Šotolové s Vojtíkovou, které vrátily Lvice do desetibodového vedení. Poslední minuty tak již byly klidnější a Lvice se mohly těšit z výhry 77:63. Turnaj pro naše hráčky pokračuje v sobotu v Trutnově, kde se jim od 15:30 postaví polský celek z Gorzowa.