Lvice mají cenný skalp. Postup ale nepřinesl

České basketbalistky na domácím šampionátu dnes čekalo loučení. Po dvou porážkách z úvodu turnaje bylo jasné, že do dalších bojů nepostoupí. I tak na ně ale čekalo závěrečné střetnutí ve skupině s favoritem na celkový triumf ze Španělska.

Kdo by čekal, že v bezvýchodné situaci se české basketbalistky vzdají, ten by se mýlil. Češky odehrály dnes svůj nejlepší zápas od začátku přípravy a i před zraky olympijské vítězky Martiny Sáblíkové dokázaly Španělky nejen potrápit, ale ve vyrovnané koncovce i porazit.

Lvicím se dnes dařilo na obou polovinách hřiště. Dokázaly skórovat z dálky a tím si zároveň otevíraly cestu pod koš. Jejich hra byla dnes mnohem pestřejší, a to na Španělky platilo. Když se navíc přidala pevná obrana, která favorizovaný celek udržela na 63 bodech za utkání, byla cesta k vítězství otevřená.

Češky tak na třetí pokus získaly před úžasných královéhradeckým publikem své první a bohužel jediné vítězství na turnaji. Bohužel porážky s Ukrajinou a Maďarskem týmu už dříve zavřely dveře do další fáze.

Závěrečná děkovačka fanouškům včetně podpisové akce jako by nechtěla brát konce. Speciální nádech měl večer pro podkošové duo Ilonu Burgrovou a Petru Kulichovou, které se vítězstvím nad Španělskem rozloučilo s reprezentační kariérou.

Česká republika – Španělsko 67:63 (17:17; 28:29; 45:44)

Vaughn 18, Kat. Elhotová 17, Kar. Elhotová 10, Hanušová a Záplatová po 7, Burgrová 4, Kulichová 2, Voráčková a Vyoralová po 1, Stejskalová 0 – Lyttle 17, Torrens 13, Nichols 10

TH: 6/4 – 20/11

Trojky: 5 – 4

Doskoky: 32 – 38

Zisky: 10 – 13

Ztráty: 20 – 20

Asistence: 22 – 19

Fauly: 22 – 18

Přidej komentář jako první k "Lvice mají cenný skalp. Postup ale nepřinesl"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*