Lvice podruhé v řadě prohrály, domu vezou prohru z Nymburka

V 8. kole Bonver ŽBL hráčky Sokol ZVU STROJÍRNY Hradec Králové zajížděly na palubovku do Nymburku, týmu, který ještě nezažil hořkost porážky v nové sezoně. Lvice si z palubovky odváží prohru 67:70. Ani zlepšený druhý poločas nestačil na vyrovnání či otočení skóre. První čtvrtinu Hradecké lvice prohrály o jedenáct bodů 24:13. Druhou čtvrtinu vyhrály opět nymburské basketbalistky (20:19) a vyhrály tak poločas 44:32.

Ve druhém poločase začal hon na vyrovnání stavu. Lvice dokázaly snížit na 49:53, ale Nymburk poté odskočil. Necelé dvě minuty před koncem zápasu svítil stav utkání 70:61 pro Nymburk a zdálo se být rozhodnuto, ale „strojařky“ zabojovaly a snížily stav na 67:70. Po neúspěšných trestných hodech měly hradecké basketbalistky možnost vyrovnání střelou za tři, ale bohužel se to nepovedlo. Lvice si připisují do tabulky třetí prohru, po USK a Trutnovu, 67:70 s Nymburkem. Příštím kolem Lvice zakončí tři venkovní zápasy, po sobě jdoucí, na palubovce brněnského Valosunu KP.

8. kolo | Sobota 24.10.2015, 14:00 | Sportovní centrum ČSTV, Nymburk

Basketball NymburkSokol ZVU STROJÍRNY Hradec Králové

70:67

(24:13 44:32 60:51)
Body Lvice: Stará Michaela 21, Rosenbaumová Klára 15, Bura Josipa 13, Křížová Kateřina 9, Andělová Gabriela 5, Kuthanová Tereza 4

Body Nymburk: Kuster Jessica Lynne 17, Šikšniuté Egla 16, Khomenchuk Aleksaandr 11, Huňková Alena 10, Bartáková Lenka 9, Bortelová Veronika 4, Verlíková Monika 3

Diváci: 300

Basketball Nymburk: Kuster Jessica Lynne, Šikšniuté Egla, Khomenchuk Aleksaandr, Huňková Alena, Bartáková Lenka, Bortelová Veronika, Verlíková Monika, Hamplová Monika, Skokanová Anežka, Šípová Lenka, Taylor Theairra Brittani

Sokol ZVU STROJÍRNY Hradec Králové: Stará Michaela, Rosenbaumová Klára, Bura Josipa, Křížová Kateřina, Andělová Gabriela, Kuthanová Tereza, Hrušková Anna, Kaňuková Michaela, Lehtoranta Linda Lotta, Matušková Michaela, Zavázalová Kateřina

[supsystic-gallery id=5 position=center]

Přidej komentář jako první k "Lvice podruhé v řadě prohrály, domu vezou prohru z Nymburka"