Lvice se opět hlásí o medaili

Letošní ročník Renomia ŽBL se pomalu ale jistě blíží k vyřazovací části. Široká basketbalová veřejnost před letošní sezónou čekala ústup z pozic v podání hradeckých Lvic. K tomuto očekávání byly důvody, kádr svěřenkyň Romany Ptáčkové na papíře skutečně nenahání soupeřům takový strach, jako v sezónách minulých. Klára Marečková si odešla plnit své mateřské povinnosti, loňská kapitánka Andrea Klaudová ukončila aktivní činnost.  Návrat Míši Matuškové bude hodně pozvolný. No a aby toho nebylo málo, těsně před sezónou přišel tým o dlouhodobě zraněnou Kláru Vojtíkovou. Dominika Paurová, která by jistě patřila do základní pětky odešla studovat do USA. Výčet ztrát tedy dlouhý, to na straně posil to je skromnější. Posilou od začátku sezóny byla pouze Martina Pokorná, která přišla do Hradce za studiem a v průběhu ročníku slovinská hráčka Elma Dautovič. Více posil se nepodařilo do Hradce přilákat. 
No a jak to vypadá zatím na paubovce? Skvěle! Vždyť Lvice mají bilanci čtrnácti výher a pouze tří porážek, přičemž dvě s gigantem USK. Tým kapitánky Pamely Effangové, která je nejlepší střelkyní týmu, šlape na výbornou. Bodově se ke kapitánce přidává nejvíce hráčka pro velké zápasy Kristýna Čuperková.  Své vyšší minuty na hřišti dobře zpracovává dvojice Fišerová – Šotolová. Postupem času se do herní pohody snaží dostat Míša Matušková.
K samotným výsledkům je potřeba dodat, že zejména dvě výhry proti KP Brno jsou velmi cenné. Zejména ta domácí proti kompletnímu soupeři má velkou váhu, tým si v tomto utkání dokázal, že může hrát o medaile i v tomto ročníku, kde se s tím v široké veřejnosti příliš nepočítalo. 
K medaili je sice ještě hodně daleko, tým musí být zdravotně fit, a hlavně dále naslouchat a plnit pokyny svého faktoru X. Tímto faktorem není nikdo jiný, než trenérka Romana Ptáčková. Strůjkyně medailové mašiny z let předchozích ani trochu neslevila ze svých nároků na tým, a nese to své ovoce. Lvice i v této sezóně  zdobí rychlý moderní basketbal, který nejednou roztleská diváky v hale na Eliščině nábřeží. Byl by obrovský úspěch tohoto týmu, kdyby si dokázal na krk pověsit medaili. Je úplně jedno, zda bude ligová nebo pohárová, nebo jakou bude mít hodnotu. Vždyť s tím letos nikdo nemohl počítat.
Tak se milé a dravé Lvice držte a ať to cinkne! 
 
autor: Michal Luňák