Lvice vítězí v premiérovém ročníku Federálního poháru

O uplynulém víkendu se v Piešťanech odehrál již jednou odložený Federální pohár, ve kterém došlo na měření sil českého a slovenského klubového basketbalu. Původně se mělo turnaj účastnit osm týmů, ale oba celky z Brna svou účast odřekly. Hrálo se tedy v šesti týmech a Lvice svou pouť turnajem musely zahájit již v pátečním čtvrtfinále. V něm se svěřenkyně Romany Ptáčkové utkaly s týmem z Bánské Bystrice a díky pohodové výhře 82:44 šly do semifinále.
V něm čekal pořadatelský celek, který sice vedl na začátku 4:0, ale to byla poslední radost Čajek. Následně Lvice jasně ovládly palubovku a po povedeném výkonu a výhře 80:61 postoupily do nedělního finále. Tam na ně čekal celek Košic, který možná lehce překvapivě zdolal účastníka letošního Eurocupu z Ružomberoku. První čtvrtina patřila soupeři Lvic, když ji pro sebe získal poměru 20:13. Druhá desetiminutovka prvního poločasu posloužila Lvicím na stěžení náskoku soupeře a do šaten se šlo za stavu 38:41 z pohledu Lvic. Těžko odhadovat, co trenérka Romana Ptáčková řekla svým Lvicím o poločasové poradě, ale ať to bylo cokoli, bylo to účinné. Lvice třetí čtvrtinu jasně ovládly a výsledkem 30:11 udělaly obrovský krok k vítězné trofeji. Závěrečných deset minut již Lvice kontrolovaly, utkání dovedly do konečného stavu 83:68 a kapitánka Pamela Effangová mohla naprosto zaslouženě zvednout nad hlavu pohárovou trofej.
Na konečném třetím místě se umístil domácí celek z Piešťan, který v boji o bronz zdolal Ružomberok. Druhý zástupce Renomia ŽBL Slovanka skončila na turnaji na místě pátém, po výhře po prodloužení s celkem z Bánské Bystrice.  z mého telefonu Huawei

autor: Michal Luňák