Lvice zvládly duel s Vary

Velký krok ke druhému místu po základní části v ŽBL udělaly dnes hráčky Sokola ZVUS Hradec Králové, které v domácím prostředí přehrály Karlovy Vary 78:54. O výhře rozhodly zejména výborně zvládnutým prvním poločasem, ve kterém předvedly výborný výkon a vytvořily si rozhodující náskok dvaceti bodů. Před utkáním řešila domácí trenérka Ptáčková zdravotní problémy podkošových hráček, kdy vinou zranění přišla o Kláru Rosenbaumovou. Tu však skvěle nahradila nejlepší hráčka utkání Josi Bura. K té se přidaly hráčky z perimetru a tak se zrodila další výhra. Příští kolo mají Lvice předehrané a další utkání je čeká 4.3. s brněnským Technicem.

20. kolo | Sobota 11.02.2017, 16:00 | Sokol Hradec Králové

Sokol ZVU STROJÍRNY Hradec KrálovéBK Lokomotiva Karlovy Vary

78:54

28:17, 47:29, 61:42

Body Lvice:

Bura 18, Matušková 13, Andělová 13, Minarovičová 12, Kuthanová 8, Pazderová 4, Čepelková 4, Ovsíková 4, Natabou 2.

Body K.Vary:

Andělová 16, Kušlitová 11, Pohunková 9, Reisengerová 7, Šmídková 4, Dušková 2, Drahokoupilová 2, Vighová 2, Malečková 1.

Střelba z pole: 43/20- 46/16


Trojky:
22/7 – 16/6
Trestné hody: 19/17 – 15/4
Doskoky: 48 – 33

Fauly: 21 – 20

Rozhodčí: Karafiát, Kovář.

Diváci: 130

Sokol ZVU STROJÍRNY Hradec Králové: Hrušková, Andělová, Matušková, Minarovičová, Ovsíková, Kuthanová, Natabou, Rosenbaumová, Hartigová, Pazderová, Bura, Čepelková.

BK Lokomotiva Karlovy Vary: Malečková, Drahokoupilová, Šmídková, Matulková, Andělová, Moučková, Kušlitová, Pohunková, Dušková, Řeháčková, JIndrová, Resisingerová, Zuzáková, Sklenářová, Aulichová, Vighová, Rokošová.

KOMENTÁŘ

Romana Ptáčková (Sokol ZVUS Hradec Králové):
Odehrály jsme výborný první poločas a to se ukázalo jako rozhodující. Bohužel mě nemyle překvapil náš výkon v průběhu druhého poločasu, kde holky úplně polevily v koncentraci. Je to škoda, přece nemůže být problém zvládnout hrát celých čtyřicet minut. Před utkání jsme přišly o Kláru Rosenbaumovou a bylo důležité, jak zvládnou utkání naše hráčky na perimetru. Výborné utkání odehrály obě střední rozehrávačky a Kristýna Minarovičová. Pod košem byla výborna Josi Bura, který svým výkonem stoprocentně zastoupila Kláru. Pro nás to bylo strašně důležité utkání s ohledem na druhé místo po základní části. Proto jsme se důkladně připravily a vyplatilo se nám to, i když si myslím, že Vary dokáží odehrát lepší utkání. Nám to však v poslední době také moc nejde a do ideální herní pohody nám něco chybí. Na tom musíme do začátku play off zapracovat a hlavně si musí každá hráčka uvědomit, o co na hřišti jde a být koncentrovaná.

Karel Drahokoupil (BA Karlovy Vary):
Přijeli jsme do Hradce s cílem překvapit a překvapeni jsme byli my na lavičce. Na něco jsme holky připravovali a nic z toho na hřišti k vidění nebylo. Opět máme v zápase mínusové šestky a celkově naše hra byla strašně neurovnaná. Hradec má velice zkušený tým a utkání jasně ovládl. Sice nevidíme holkám do hlav, ale myslím si, že nám moc nepomohla na psychiku ta nepovedená koncovka z utkání s Trutnovem, jelikož to bohužel nebyla první taková koncovka. Co se týče play off, nejprve musíme porazit Slovanku. No a pak samozřejmě budeme sledovat utkání Ostravy s Trutnovem. Když ho vyhraje Ostrava, tak budeme muset jet bojovat do Nymburka a pokusit se o velké překvapení, ta síla soupeře je jinde.

zdroj:Michal Luňák

 

Přidej komentář jako první k "Lvice zvládly duel s Vary"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*