Mistrovství České republiky pro sportovního a plaveckého fanouška

Brno přivítalo mladé sportovce z celé České Republiky na jejich prvním oficiálním plaveckém Mistrovství  České republiky.  Pro sportovního a plaveckého fanouška zvlášť to byla skutečně událost s velkým „U“. Závody samotné byly na jedné straně  ukázkou úchvatných plaveckých soubojů a neskutečných cílových časů, ale na druhé straně  také již přehlídkou  plavkyň, které by si mohly bez problémů zahrát s Davidem Hasselhoffem v „Pobřežní hlídce“, a plavců,  kteří by zase klidně mohli konkurovat svojí muskulaturou už samotnému Rambovi.

A stejně jako v roce 2012 komiksoví hrdinové kolem Kapitána Ameriky –  Avengers –  uchvátili svými činy na plátně všechny filmové fanoušky , naši plavečtí hrdinové v čele s „Maximárotem“ uchvátili svými výkony v 25 metrovém bazéně  všechny přítomné. Bojovali jako jednotlivci, ale i jako tým a opět plaveckému světu dokázali, že jsou „neporazitelná“ plavecká parta z SC Zéva. Do moravské metropole jich přijelo sedm, a zpět do Hradce Králové přivezli 17 cenných kovů, k tomu  šest  umístění v první pětce,  pětkrát se naši plavci dostali do první desítky závodníků . A je potřeba si uvědomit, že to vše  v konkurenci těch nejlepších plavců z celé České Republiky.     A jak již bylo předesláno, nejúspěšnějším závodníkem celého mistrovství se stal náš Maxim Havlena, který proměnil každý svůj start v medaili: zlato 100P a 200P, 200PZ a 400PZ, stříbro 100PZ a bronz 200M. Další mistrovský titul přivezl Dan Gracík a to v závodě na 100Z, k němuž  druhý den  přidal bronz z dvojnásobné tratiDominika Bretová společně s Pavlem Drahorádem  na svém krku přivezli shodně jednu stříbrnou (400VZ resp. 200M) a dvě bronzové medaile (200P a 200VZ resp. 100M a 200vz).Jirka Chalupník sbírku individuálních medailí doplnil stříbrnou ze závodu 200P.  V konkurenci těch nejlepších se neztratili ani Pepa Luštický, který je dvanáctým nejrychlejším motýlkářem na trati 200M, Valča Nešporová, která si doplavala mimo jiné pro 17.místo na 50VZ.

Zřejmě nejvíce emocí  však přinesly štafetové závody chlapců, které dokázaly týmovou sílu našich borců, kteří  ve štafetových  závodech republikové úrovně jsou zatím neporazitelní. Sečteno a podtrženo dva štafetové závody – dvě zlata!.  A ještě jeden asi nejdůležitější poznatek: všichni naši přítomní plavci tvoří skvělou partu kamarádů, a není pro rodiče a trenéry snad nic krásnějšího, než vidět po skončení závodů vzájemné podání ruky, poblahopřání  a upřímné úsměvy na jejich tvářích.  K tomu všemu mají naši závodníci i skvělou partu rodičů, kteří vytvořili téměř olympijskou atmosféru. Zkrátka a dobře celá veleúspěšná letní plavecká sezóna 2016 byla zakončena, jak nejlépe to šlo.

K výše uvedeným úspěchům nesmíme zapomenout připojit i další dvě zlaté medaile (100 a 200P) Lídy Štěpánkové z Mistrovství Republiky staršího žactva, které probíhalo paralelně v padesátimetrovém bazénu v Ústí nad Labem. V prsařských disciplínách nemá Lída již delší dobu konkurenci, a dokázala to i v Ústí.  Lídy úspěch doplnil Tomáš Kaupa 13.místem na 100 M a 17.místem na 100 VZ.

Moc a moc děkujeme celému trenérskému týmu, který všechny děti skvěle připravuje, děkujeme všem závodnicím a závodníkům za nádherné zážitky, které jako diváci, trenéři a rodiče prožíváme spolu s nimi. A přejeme všem krásné letní prázdniny.

zdroj:http://sc.zeva.cz/

Přidej komentář jako první k "Mistrovství České republiky pro sportovního a plaveckého fanouška"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*