Mountfield opět nezvládl nájezdy

Mountfield HK – Piráti Chomutov 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:2)

Předposlední utkání základní části čekalo na hokejisty hradeckého Mountfieldu, když přivítali v boji o elitní šestku Piráty z Chomutova. Začátek utkání se nesl v opatrném duchu, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. První se mohl z branky radovat Hradec, ale střelu Mertla zastavila levá tyčka branky Strmeně. A tak udeřilo na druhé straně a byl to pro domácí nešťastný moment. To v přesilovce vystřelil od modré čáry DOMINIK TEJNOR a Kacetlem vyražený kotouč si obránce Vydarený srazil do vlastní branky – 0:1. Tento moment poznamenal domácí tým a do konce první třetiny nebyl se stavem utkání schopen nic udělat.

Ve druhé třetině zasypal Mountfield Strmeně několika pokusy, ale v poslední době se svěřenci Vladimíra Kýhose neskutečně trápí v koncovce. No a tak přišel trest v podání druhé branky hostů. Mertlova formace propadla v útočné třetině, hostující Mrázek našel v přečíslení JAKUBA CHRPU a ten procedil kotouč mezi betony Kacetla  – 0:2. Hradec se dostal do hry velice šťastným momentem. To RUDOLF ČERVENÝ si nahodil kotouč, dojel jej a naslepo poslal před branku. Tam ho za záda Strmeně nešťastně srazil obránce Rutta – 1:2.

Na začátku třetí třetiny se Hradec dočkal zaslouženého vyrovnání, když BRIAN IHNAČÁK dostal kotouč za bezmocného Strmeně  – 2:2. Domácí tým se hnal za vedoucí brankou, ale dát ji, to byl pro střelce nadpozemský úkol. Strmeň odolal, až svůj tým dotáhl až k nájezdům. V zápase hostující brankář předvedl celkem 48 zákroků a byl jasně nejlepším hráčem Severočechů. Nájezdy, to už je takový tradičný hradecký zmar. Nejprve sice Kudrna poslal domácí do vedení, ale ve třetí sérii srovnal Račuk a když Červenka ve čtvrté sérii opět překonal Kacetla, Mertl už odpovědět nedokázal. Takže Chomutov si z Hradce odváží dva cenné body a pouhý bod ho dělí od účasti ve čtvrtfinále. Pro Hradec stále platí, že čtyřku si musí vybojovat.

Přidej komentář jako první k "Mountfield opět nezvládl nájezdy"