NA FINÁLOVÝ TURNAJ MÍŘÍ HRADECKÉ LVICE

Ve středu se v Hradci Králové na Eliščině nábřeží rozhodovalo o postupujícím na závěrečný turnaj Final four Českého poháru v basketbalu žen. Domácí Lvice přivítaly krajského rivala z Trutnova.

Vstup do utkání se vydařil svěřenkyním trenérky Romany Ptáčkové, které se ujaly rychlého vedení 6:0. Trutnovu chvíli trvalo, než zpřesnil hru a to zejména na své útočné polovině. Postupem prvního dějství se skóre vyrovnávalo a hostující Kara dokonce první čtvrtinu dokázala vyhrát dvoubodovým rozdílem – 14:16.

Co se skóre týkalo, byla i druhá čtvrtina velmi vyrovnaná a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Mírný čtyřbodový náskok si přece jen do poločasové přestávky přenesly domácí Lvice a to v poměru 35:31. Pro trutnovské hráčky mohlo být i hůře, ale střelecky se dařilo z lavičky příchozí Gabriele Nagyové, která dala v rychlém sledu dvě trojky a pozvedla trutnovskou hru.

Do druhého poločasu již v domácím týmu nenastupovala Michaela Stará, která se zranila po zákroku Američanky Cady. Odpovědnosti za domácí tým se tedy ujala rozehrávačka Kateřina Zavázalová, která výborným výkonem a také hlavně přísunem bodů dotáhla Lvice k vítězství.

Trutnov ve čtvrté čtvrtině sice dokázal stáhnout dvanáctibodové manko až na rozdíl čtyř bodů, ale blíže Lvice svého soupeře již nepustily. Když pak tři minuty před koncem při šestibodovém rozdílu trenér Rešetár nepochopitelně stáhl ze hřiště nejlepší střelkyni Naťovou, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Konečný výsledek 78:68 znamená jediné, že Lvice si zahrají na Final four v Karlových Varech a mají tak stále šanci přepsat hradeckou basketbalovou historii a poprvé zvítězit v tuzemském poháru.