Na hradeckém letišti probíhá přehlídka CIAF

Hradec Králové – Na zdejším letišti přistály letouny z celé Evropy. Koná se totiž 24. ročník největší letecké show v České republice CIAF. Ačkoli se počasí nakonec umoudřilo a neprší, pořadatele letos stejně provází smůla. 

Poté, co kvůli technickým problémům nedorazil ukrajinský bombardér Su 24, přišla přehlídka o další hlavní hvězdy – dvojici letadel Eurofighter Typhoon britského Královského letectva. 
Při včerejším přistání v Pardubicích, kde letoun přistával kvůli nepříznivému počasí, totiž stroj vyjel ze dráhy. Pilot druhého letadla se proto vrátil na základnu. 

Britská stíhačka Eurofighter nezvládla v Pardubicích přistání. Pilot přejel dráhu letiště.
ČTĚTE TAKÉ:

Po ztroskotání britské stíhačky je pardubické letiště dočasně uzavřeno

Přesto začali na hradeckém nebi úderem dnešní 11. hodiny předvádět své umění piloti dalších letadel, která na přehlídku přiletěla, což bylo slyšet po celém městě.

Přehlídka se koná i zítra a celkem je k vidění 80 až 90 letadel, vrtulníků, akrobatických letounů a především ukázky skupinové akrobacie.

Na oblíbenou přehlídku do Hradce přijedou tisíce lidí. I kvůli tomu dojde v okolí letiště k omezení dopravy. Na změny se musí řidiči připravit na Pouchově a ve Věkoších i v okolí letiště.

Na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové se 1. září připravovala letecká přehlídka CIAF 2017. Na 24. ročníku mezinárodního leteckého festivalu bude od 2. do 3. září k vidění 80 až 90 letadel, vrtulníků, akrobatických letounů a především ukázky skupin
ČTĚTE TAKÉ:

OBRAZEM: Na letiště se vrací evropská letadla

„Kromě žádosti o vzájemnou toleranci a ohleduplnost v silničním provozu a respektování pokynů policistů, prosíme řidiče, kteří přijedou do krajské metropole v úmyslu navštívit CIAF, aby k příjezdu využili buď trasu přes Pouchov nebo od Předměřic nad Labem. Hradečané se nejsnáze k areálu dostanou hromadnou dopravou, která bude v uvedených dnech fungovat rovněž ve vstřícnějším a upraveném režimu,“ uvedl tiskový mluvčí policie Jan Čížkovský, podle kterého zažije hradecká policie náročný víkend. Kromě letecké přehlídky se totiž v ulicích města chystají slavnosti královny Elišky, které také nalákají tisícovky návštěvníků. Policisté proto posílí služby.

Armáda ČR v Hradci předvede  stroje Mi-24, Mi-171. Zahajovacího průletu se zúčastní letouny JAS-39 Gripen, 2xL-159 ALCA a C-295M CASA. Belgie kromě vrtulníku A-109 předvede i dopravní letoun C-130J Hercules, premiérově se představí italská skupina Pioneer Team a dorazí i skupina Baltic Bees z Lotyšska. Dalším účastníkem letošního ročníku bude skupina Očovskí Bačovia ze Slovenska. V letové ukázce se předvede proudový letoun TS-11 Iskra.
Zdroj: www.hradecky.denik.cz

Přidej komentář jako první k "Na hradeckém letišti probíhá přehlídka CIAF"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*