Nebylo to špatné, ale dva výpadky připravily Trutnov o vyrovnanější derby

Trutnov – Závěr druhé a třetí čtvrtiny připravil Trutnovačky o možnost, aby v prvním derby sezony ještě více potrápily hradecké rivalky. V dnešní předehrávce druhého kola ŽBL tým Petra Kapitulčina opět ukázal, že ani papírově silnější soupeři to s Lokomotivou nebudou mít snadné, nakonec se však překvapení nekonalo a Trutnov derby prohrál o 21 bodů.

Domácím basketbalistkám se v úvodu utkání podařilo soupeře zaskočit a elán střelkyni Hindrákové a spol. vydržel skoro celý první poločas. Trenérku Hradce Romanu Ptáčkovou donutily dvakrát sáhnout k oddechovému času. Právě po tom druhém (ve druhé polovině druhé čtvrtině) se však zápas začal ubírat jiným směrem. Chvíli předtím Lokomotiva předvedla obrat z 23:28 na 30:28, ale po time-outu zbývající čtyři minuty do poločasu prohrála 2:12 a hradecké družstvo odcházelo do šaten uklidněné.

Trutnov – Hradec Králové 67:88 (16:18, 32:40, 49:67)

Body: Hindráková a Kozumplíková 13, Bouman 10, Vacková a Rylichová 7, Štěbetáková a Boudreau 6, Prokešová a Vymazalová 2, Váchová 1 – Andělová 20, Minarovičová 14, Kuthanová 13, Rosenbaumová a Bura 10, Effangová 7, Hrušková 5, Natabou 3, Růžková, Hartigová a Pazderová 2.Rozhodčí: Kučerová, Vávrová. Fauly: 17:19. 5 osobních chyb: 0:1 (Pazderová). Trestné hody:23/16 – 19/14. Trojky: 7:10.Diváků: 450.

„Odehráli jsme nadstandardních šestnáct minut, Hradci jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem, ale pak jsme se nechali strhnout jeho stylem a běhali s ním tam a zpět, což nám nevyhovuje,“ viděl problém v závěru poločasu domácí kouč Petr Kapitulčin. „Najednou nám také nepadlo několik střel, bohužel střelecky se dařilo jen dvěma hráčkám a spadla na nás deka. Tam se to nalomilo a ve třetí čtvrtině se to zlomilo,“ dodal k průběhu utkání.

Trutnovačky sice po změně stran nejprve snížily rozdíl na pět bodů (39:44), ale pak si v rychlém sledu připsala klíčová pivotka Bouman druhou a třetí chybu. Po jejím vystřídání vstřelil soupeř rychle čtyři body a i přes návrat nejvyšší hráčky Lokomotivy na hřiště se Hradec dostal do laufu. Jeho náskok se vyšplhal ke dvaceti bodům. „Hrozně moc jsme to chtěli zlomit, ale z přemíry snahy jsme začali kupit v obraně spoustu chyb, které nemilosrdně ztrestala čtyřmi trojkami za čtyři minuty Andělová,“ pravil Petr Kapitulčin a vyzdvihl střelecký výkon nejlepší hráčky zápasu. Byť v dresu soupeře. „Ve složení, v jakém jsme, je potřeba, aby většina našich hráček a hlavně opory zahrály. To se dnes nestalo. Druhá věc, co mě mrzela, že ač jsme menší sestavou, tak v přípravě jsme se Hradci vyrovnali na doskoku, dnes jsme ale jasně prohráli.“

Zkušený hostující celek, v jehož dresu se představila loňská bronzová medailistka z Trutnova, Lenka Pazderová, které však utkání příliš nevyšlo, už si vítězství ve čtvrté čtvrtině vzít nenechal a v závěru tak na domácí straně hrály hlavně dorostenky. Druhá extrutnovská posila Hradce, Andrea Ovsíková, do utkání nezasáhla. V domácím týmu si premiéru v české lize odbyla americká rozehrávačka Nicole Boudreau.

„Předpokládali jsme, že v derby to nebude nic jednoduchého. Bohužel se opakoval úvod z našeho vzájemného utkání při nedávném turnaji v Trutnově, kdy domácí hráčky byly střelecky úspěšné, zatímco my nikoliv. Naštěstí to Trutnovu přestalo padat z dvojkové vzdálenosti a my jsme se chytili. Ve druhém poločase jsme chtěli zlepšit obranu a nenechávat tolik volných pozic soupeři, navíc nám začaly padat střely z dlouhé vzdálenosti. V naší hře jsem viděla hodně nepřesností, máme na čem pracovat. Trutnov ukázal, že by nemusel patřit na spodek tabulky,“ sdělila k utkání hradecká trenérka Romana Ptáčková.

Zápasy s USK a Hradcem, kde se dalo jen překvapit, má Trutnov za sebou, a tak se dá říct, že až ve středu v Mladé Boleslavi pro Lokomotivu začíná sezona. „Nemůžeme to ale brát tak, že Slovanku jasně porazíme, nebo že pak musíme doma porazit Vary, tak to nechci stavět,“ naznačil Petr Kapitulčin. „Je před námi nějakých pět zápasů, kde nebude vyloženě velký favorit. Když dva tři vyhrajeme, bude to dobré. Když to ale budeme mít 0 – 5, nadšení z toho nebudeme, ale ani se z toho nebudeme věšet,“ uzavřel.

zdroj: www.trutnovinky.cz

[Best_Wordpress_Gallery id=“59″ gal_title=“16/17 Trutnov:Hradec“]

Přidej komentář jako první k "Nebylo to špatné, ale dva výpadky připravily Trutnov o vyrovnanější derby"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*