Nečekaně snadná výhra 

                     

Královští sokoli : BK Slavoj Litoměřice   97 : 76 

(32 : 14, 55 : 34, 76 : 49)

Sestava a body: Samuel Faifr 20 (4x za 3b), Ondra Peterka 16 (2x za 3b), 9 doskoků, 6 asistencí, Tomáš Kiršbaum 14 (2x za 3b), Libor Švandrlík 12 (1x za 3b), Ladislav Malý 11 (1x za 3b), Michal Honzák 10 (1x za 3b), Tomáš Mahler a David Šírek (6 asistencí) po 7 bodech, František Žaba 0.

Trojky 13 : 5, doskoky celkem 34 : 30, asistence 19: 13, fauly 20 : 22

Jestli se nějakého utkání Královští sokoli obávali, tak to bylo především utkání se Slavojem Litoměřice. Celek Litoměřic postupně stoupal tabulkou skupiny A, až se dostal „nadostřel“ vedoucímu týmu Královských sokolů. Gradaci tomuto utkání dodával jistý postup Litoměřic do nadstavbové skupiny o 1.-6. místo. V případě úspěchu na hradecké palubovce o 18 a více bodů dokonce lepší pozici ve skupině poměrem vzájemných utkání.

Královští sokoli se velmi pečlivě připravili a od samého začátku velmi pozornou, koncentrovanou hrou kontrolovali vývoj utkání. Rozhodla už úvodní čtvrtina, kterou domácí Sokoli vyhráli 32:14. Trenér hostí, Tomáš Eisner, vybral oba oddechové časy pro první poločas už v úvodní části, nápor Sokolů však nezastavil a ti jen navyšovali nadále perfektní hrou své vedení. Střelecky se prosadil Sam „sniper“ Fajfr, 4 x skóroval ze vzdálenosti trojky a celkem zaznamenal 20 bodů. Jako vždy, velmi dobrý výkon, na který se dá spolehnout, předvedl Ondra Peterka a bodově se výrazněji po delší době prezentoval také Tomáš Kiršbaum. Diváky jistě zaujal při svých úspěšných trojkových pokusech. Ten prvý byl ze vzdálenosti cca 9m od koše v časové tísni limitu 24 vteřin, ten druhý dokonce od půlící čáry v závěru prvního poločasu. Dvakrát se Královští sokoli dostali v průběhu utkání na rozdíl 30 bodů, Litoměřice v samotném závěru korigovali výsledek na přijatelný rozdíl, vzhledem k průběhu utkání, 21 bodu. Z litoměřických byl nejúspěšnějším střelcem Martin Klimeš se 26 body, Jan Šotnar přispěl 14 body. Co bylo asi pro diváky překvapením, ale jistě i zklamáním, byl výkon Admira Aliče, posily Litoměřic. Hráč s mnohaletými zkušenostmi z nejvyšší české soutěže. Zaznamenal pouze 5 bodů a nedokázal se prosadit ani v jiných činnostech.

Trenér Peterka po utkání: „Jsem moc rád, že utkání probíhalo, tak jak probíhalo. Poctivě a pečlivě jsme se na tento duel připravovali a práce se vyplatila. Musím kluky pochválit, od samého začátku šli soustředěně za výsledkem. To je právě náš neduh z minulých zápasů, koncentrace v úvodu utkání. Dnes vše klaplo na jedničku a opravdu jsem nečekal, že to bude v podstatě jednoduché utkání. Ale jak jsem uvedl na začátku, šli jsme za vítězstvím poctivou přípravou a dobrou prací.“

Jistotu postupu po předposledním kole do nadstavbové části o 1. – 6. místo mají Královští sokoli a BK Slavoj Litoměřice. O třetím postupujícím rozhodne poslední, 18. kolo základní části a ať to bude Basketball Nymburk „B“, nebo Sokol Pražský v každém případě si neseme do nadstavby jednu porážku.

Ve skupině „B“ – na moravském poli jsou známi všechny tři celky s jistotou účasti v elitní skupině. Jsou jimi SKB Zlín, BK Opava „B“ a SK UP Olomouc. Čtvrtý celek skupiny B, Sokol Šlapanice před závěrečným kolem ztrácí na třetí Olomouc 3 body a do boje o tři čelní příčky již nemůže zasáhnout.

autor: Pavel Rozsypal

Přidej komentář jako první k "Nečekaně snadná výhra "

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*